Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Spółka NiOL uruchomiła procedurę zwrotu opłat dodatkowych z PPN-ów

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Spółka NiOL uruchomiła procedurę zwrotu opłat dodatkowych z PPN-ów

   Wnioski można składać w biurze SPP w Szczecinie przy Al. Wojska Polskiego 105 lub poprzez formularz na stronie spp.szczecin.pl.

   W związku w wyrokiem kasacyjnym Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 04.08.2022 r. sygn. II GSK 874/22, osoby, które wniosły opłatę dodatkową za postój pojazdów na płatnych parkingach niestrzeżonych na terenie Gminy Miasto Szczecin, w okresie do 1 lutego 2021 do 4 sierpnia 2022 roku, mają prawo do zwrotu wydatkowanych na ten cel środków.

   - Odszkodowanie, związane z pobraną opłatę dodatkową, wypłacane będzie na podstawie złożonego wniosku - mówi Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. - Od dziś można składać wnioski na specjalnie w tym celu przygotowanych formularzach - bezpośrednio w biurze SPP w Szczecinie przy Al. Wojska Polskiego 105 lub na stronie internetowej spp.szczecin.pl - zakładka Płatne Parkingi Niestrzeżone / Formularz zwrotu opłaty dodatkowej.

   Formularz zwrotu opłaty dodatkowej

   Zwroty dokonywane będą w okresie 3 lat od dnia 04.08.2022 r.

   Środki zostaną zwrócone w ciągu 14 dni roboczych licząc od daty prawidłowo złożonego i wypełnionego wniosku.

   W przypadku odmowy zwrotu środków związanych z pobraniem opłaty dodatkowej, Wnioskujący może dochodzić roszczeń na drodze postępowania sądowego. Podmiotem właściwym, przeciwko któremu należy wystąpić z powództwem, jest Nieruchomości i Opłaty Lokalne Sp. zo.o. z siedzibą w Szczecinie. Sądem właściwym do rozpatrzenia powództwa jest Sąd Rejonowy w Szczecinie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!