Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Spacer z amfetaminą

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Spacer z amfetaminą

   Wczorajszy dzień nie rozpieszczał mieszkańców aurą. Padający deszcz, wiatr nie skłaniał nikogo, kto nie musiał, do wyjścia z domu. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto ma dosyć nieoczywiste plany co do spędzenia takiego dnia…

   W środę 16 lutego dwaj strażnicy miejscy z Oddziału Interwencyjnego patrolowali północne rejony naszego miasta, m.in. okolice starego wiaduktu kolejowego przy ulicy Druckiego-Lubeckiego, gdzie często dochodzi do wypalania kabli i spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem. Tym razem funkcjonariusze straży nie stwierdzili takich wykroczeń, ale za to ich uwagę przykuł pewien mężczyzna, który na widok strażników wyrzucił jakieś zawiniątko owinięte w tzw. sreberko (folię aluminiową) i zaczął się bardzo nerwowo zachowywać.

   - Strażnicy po rozpakowaniu przedmiotu stwierdzili, że w środku znajduje się woreczek strunowy z białą substancją - mówi st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Mężczyzna zapytany o to, co jest w tym woreczku z rozbrajającą szczerością oznajmił, iż jest to amfetamina, należy do niego a otrzymał ją od kolegi. Na tym wylewność mężczyzny się skończyła, bo zapytany o dane „kolegi” zasłonił się niepamięcią…

   Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji Nad Odrą. Policjanci po sprawdzeniu danych ujętego mężczyzny ujawnili, iż ma tzw. kartotekę. Był bowiem już wcześniej karany za posiadanie narkotyków.

   W trakcie późniejszym czynności policyjnych (m.in. badań laboratoryjnych) potwierdzono zawartość woreczka jako substancji odurzającej - amfetaminy.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!