Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Słynna Aleja: Słodkie urodziny Kocha

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Słynna Aleja: Słodkie urodziny Kocha
   DSC_1250.JPG
   DSC_1258.JPG
   DSC_1268.JPG
   DSC_1219.JPG
   DSC_1220.JPG
   DSC_1234.JPG
   DSC_1238.JPG
   DSC_1247.JPG
   DSC_1182.JPG
   DSC_1183.JPG
   DSC_1186.JPG
   DSC_1197.JPG
   DSC_1199.JPG
   DSC_1201.JPG
   DSC_1209.JPG
   DSC_1211.JPG
   DSC_1212.JPG
   DSC_1214.JPG

   Cukiernia Koch obchodziła swoje 50. urodziny. Z tej okazji 14 sierpnia na pl. Lotników odbyła się wyjątkowa impreza. Były pokazy cukiernictwa, plenerowa kawiarnia, muzyka na żywo i pyszny tort dla mieszkańców. Wszystko dopisało: pogoda, atmosfera i goście!

   Jedna z najdłużej działających cukierni w Szczecinie obchodziła wyjątkowy jubileusz. Z tej okazji zaprosiła mieszkańców do wspólnego świętowania.

   - Jest głęboka komuna, ja młody cukiernik, pragnący założyć firmę. Koledzy pukali się w głowę. Kto o zdrowych zmysłach, w tamtych czasach chciałby założyć swoją działalność - wspomina lata 70 te i trudne początki swojej działalności Waldemar Koch, właściciel cukierni. - Wtedy się szło do pracy, to było popularne, a nie zakładanie swojej firmy. Miałem szczęście i dobrego szefa, u którego się nauczyłem cukiernictwa. Miał dobrych, doświadczonych majstrów i dzięki nim pokochałem pieczenie. Kończąc naukę zawodu, dostałem propozycję pracy u starych cukierników. Chcieli mnie zatrudnić u siebie, ale ja wolałem zaryzykować i otworzyć swoją firmę.

   I tak to się wszystko zaczęło i trwa już 50 lat. Dziś cukiernia Koch jest znana szczecinianom, którzy doceniają jakość jej słodkich wypieków, szczególnie pysznych pączków i drożdżówek.

   Mieszkańcy tłumnie przybyli więc na urodziny Kocha, na których nie zabrakło słodkich niespodzianek, a także wspomnień. Były też życzenia i kwiaty oraz pyszny tort, rozdawany dla przybyłych na urodziny gości.

   W trakcie imprezy odbyły się się pokazy Mistrza Cukiernictwa i wspólne tworzenie lizaków, a także warsztaty cukiernicze, prowadzone przez Małgosię Kocińską - uczestniczkę programu Master Chef Junior. Na Placu Lotników działały również strefy: muzyczna, animacji, chillout 'u i wspomnień.

   Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Słynna Aleja.


   O projekcie Słynna Aleja. Al. Wojska Polskiego to jedna z najbardziej znanych ulic w Szczecinie. Jej fragment, pomiędzy pl. Zwycięstwa a pl. Szarych Szeregów, stał się osią procesu rewitalizacji Śródmieścia. Mieszkańcy, przedsiębiorcy, Miasto wspólnie próbują znaleźć sposób na ożywienie tej przestrzeni i przywrócić jej dawne znaczenie. Projekt zakłada realizowanie wspólnych przedsięwzięć z udziałem najbardziej znanych szczecińskich marek, zlokalizowanych w obrębie Alei. Za tymi markami stoi wieloletnia działalność, tradycja i historia związana ze Szczecinem.


   Marki zaangażowane w Projekt: Kino Pionier, Bar Pasztecik, Galeria Ewy i Henryka Sawki, Atelier Mody Sylwia Majdan, pizzeria Piccolo, Bistro Seamor, Cukiernia Koch, biuro tłumaczeń mTłumaczenia i salon optyczny Sekret Optyk.
   Projekt realizują: Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerami wydarzenia są: Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Szczecińskie TBS, Szczecińska Energetyka Cieplna.

   Więcej na: slynnaaleja.pl
   fb.com/slynnaaleja

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!