Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Śluby cywilne w nowym miejscu

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Śluby cywilne w nowym miejscu
   Fot. UM Szczecin (2).jpg
   Fot. UM Szczecin (3).jpg
   Fot. UM Szczecin (4).jpg
   Fot. UM Szczecin (5).jpg

   Od teraz szczecińscy nowożeńcy będą rozpoczynać swoją wspólną drogę życia w nowym miejscu. Właśnie oddano do użytku salę ślubów Urzędu Stanu Cywilnego zlokalizowaną w budynku szczecińskiego magistratu i już dziś odbyła się tam pierwsza ceremonia zawarcia związku małżeńskiego.

   W tej wyjątkowej chwili, młodej parze towarzyszył m.in. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, który po raz pierwszy udzieli ślubu.

   - Sam nie wiem kto był bardziej zdenerwowany, ja czy para młoda. Mimo olbrzymich emocji wszystko się jednak udało – powiedział tuż po uroczystości Piotr Krzystek. - Cieszę się, że mogłem być częścią tak ważnej chwili dla Pani Iwony i Pana Mariusza. Parze młodej chciałbym życzyć wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia. Niech będzie to początek pięknej drogi!

   Pomieszczenia, które dotychczas przez dekady były wykorzystywane przez szczecińską Radę Miasta uległy diametralnej zmianie za sprawą przeprowadzonego tam generalnego remontu. Po przeniesieniu sali sesyjnej do byłej sali koncertowej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, parter budynku został przekazany na potrzeby Urzędu Stanu Cywilnego.

   W ramach zadania pn. „Remont i przebudowa pomieszczeń po Sali sesyjnej na potrzeby Sali ślubów” przeprowadzono m.in. roboty rozbiórkowe, murarskie i renowacyjne. W wyremontowanych pomieszczeniach wykonane zostały nowe instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne oraz zainstalowano klimatyzację i nagłośnienie. Dodatkowo, całość została wyposażona w nowe meble, a pomieszczenia dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

   Całkowity koszt prac remontowo-budowalnych, które prowadzone były w 2021 roku, wyniósł 2.733.938,00 zł.

   W przyszłości Miasto chciałoby również zmodernizować tzw. „Ogród prezydencki” znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie nowej Sali ślubów. Pozwoliłoby to na przeprowadzanie ceremonii zaślubin na świeżym powietrzu. Realizacja tej inwestycji będzie uzależniona od kondycji finansowej Miasta.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!