Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   SBO 2025: Akademia SBO zaprasza

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   SBO 2025: Akademia SBO zaprasza

   Mieszkańcy, którzy nie wiedzą jak napisać projekt, chcą skonsultować swój pomysł lub porozmawiać na jego temat mogą, również w tym roku, skorzystać z pomocy Akademii SBO. Zapraszamy!

   Przypominamy. W tym roku pieczę nad Akademią SBO sprawuje Fundacja MOŻESZ. Organizacja, której misja opiera się na integracji różnych środowisk i promowaniu współdziałania wśród mieszkańców Szczecina. W ramach Akademii zaprosi Państwa na stacjonarne spotkania oraz konsultacje online dla chętnych nauczenia się pisania projektów do SBO. Wkroczy również do szkół, aby prowadzić lekcje wspierające kreatywność wśród młodzieży i zachęcać do tworzenia własnych inicjatyw. Cała ta wiedza będzie dostępna online, na kanałach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego - na Facebooku, YouTube oraz TikToku.

   Kontakt: 

    
   Spotkania otwarte:

   • 29 lutego, w godzinach: 17:00 - 18:00 - Centrum Inicjatyw Rodzinnych, al. Wojska Polskiego 51 w Szczecinie
   • 2 marca, w godzinach: 12:00 - 16:00 - warsztaty pisania projektów ProMedia, al. Wojska Polskiego 2 
   • 8 marca, w godzinach: 16:00 - 18:00 - punkt konsultacyjny podczas Alejowego Dnia Kobiet na Wojska Polskiego 42

    

   To kolejna edycja SBO, w której mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły w dwóch kategoriach: projekty lokalne (w 22 obszarach) oraz „Zielone SBO”. Podobnie jak w latach ubiegłych zadania mogą mieć charakter inwestycyjny lub tzw. miękki (np. wydarzenia, działania społeczne, spotkania). Wystarczy zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój projekt (www.sbo.szczecin.eu). Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

   - 70% puli środków zostanie przeznaczone na projekty lokalne, a 30% na – „Zielone SBO” – czyli projekty związane z ochroną miejskiego środowiska przyrodniczego. Wartość każdego z projektów Zielonego SBO nie może być wyższa niż 50% całości środków SBO przeznaczonych na realizację tych projektów - informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta

   Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to, 17 200 000 zł (w tym projekty Zielone SBO - 5 160 000 zł, projekty lokalne -12 040 000 zł).

   Więcej: www.sbo.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!