Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   SBO 2024: To już dziś – startuje głosowanie na projekty

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   SBO 2024: To już dziś – startuje głosowanie na projekty

   Już dziś, w samo południe wystartuje głosowanie na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 149 pomysłów na Szczecin.

   Zagłosuj - zmieniaj Szczecin!

   Wystarczy wejść na stronę www.sbo.szczecin.eu, wybrać przycisk „Głosuj”, zapoznać się z instrukcją i w kilku prostych krokach dokonać wyboru. Do dyspozycji mieszkańców będą dwa głosy, jeden na projekty lokalne i jeden na projekty z kategorii „Zielonego SBO”.  W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania. Do wyboru jest 149 projektów, tym 124 projekty lokalne i 25 projektów w kategorii „Zielone SBO”.

   -  Lista projektów jest długa, a ich różnorodność powinna zachęcić również te osoby, które nie miały jeszcze do tej pory okazji brać udziału w głosowaniu – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Od dużych inwestycji, po małe lokalne potrzeby. Trzymamy kciuki za wszystkich projektodawców, niech wygra najlepszy.

   Głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej. Mieszkańcy, którzy nie będą mogli zagłosować samodzielnie, mogą skorzystać z pomocy asystenta w Urzędzie Miasta Szczecin przy placu Armii Krajowej 1, lub filii na Prawobrzeżu przy ul. Rydla 39-40 (sala obsługi interesantów). Pomoc asystenta dostępna będzie w godzinach pracy urzędu. Wsparcia w głosowaniu elektronicznym udzieli również Akademia SBO.

   Głosowanie potrwa do 23 listopada, również do godziny 12.00.

   Akademia SBO

   Jak co roku do dyspozycji mieszkańców jest również Akademia SBO. Jeszcze dziś tj. 8 listopada

   o godz. 18.30 sportowych emocji możemy spodziewać się podczas meczu: King Wilki Morskie Szczecin vs AEK Athens w ramach Basketball Champions League w Netto Arenie. Wszyscy, którzy wybierają się na to wydarzenie będą mogli odwiedzić stoisko Akademii.

   - Mamy nadzieję, że mecz będzie okazją nie tylko do sportowych emocji, ale również rozmów o mieście, zapraszamy zarówno tych, którzy jeszcze nie wiedzą na co oddać swoje głosy jak i osoby, które chciałyby zrobić to z naszą pomocą – mówi Paulina Stok – Stocka, realizatorka Akademii SBO. – Jeśli jednak nie wybieracie się na mecz, a chcielibyście spotkać się z nami okazją będzie Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada.

   Podczas biegu, okolicy napisu „Szczecin”, będzie można odwiedzić stoisko Akademii SBO w godzinach od 12.00 do 16.30.

   Więcej na temat działań w ramach Akademii SBO:

   https://sbo.szczecin.eu/akademia-sbo-2024

    

   Załączniki

   • SBO2024_INSTRUKCJA.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!