Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   SBO 2024: Oto lista zwycięskich projektów

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   33 projekty, dzięki głosom mieszkańców, zostaną zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za każdy oddany głos.

   W tym roku mieszkańcy mogli wybierać spośród 149 propozycji, wśród nich były 124 projekty lokalne i 25 w kategorii „Zielonego SBO”, która jest nowością tegorocznej edycji.  W sumie w głosowaniu wzięło udział ponad 26 tysięcy głosujących oddając ponad 50 tysięcy głosów. Pula środków SBO 2024 to 17 200 000 zł, w tym 30% na projekty „Zielonego SBO” i 70% na projekty lokalne.

   - Projekty realizowane w ramach SBO to wyjątkowe inwestycje i działania, za którymi stoją sami mieszkańcymówi Piotr Krzystek, prezydent miasta.Ich siłą jest to, że są odpowiedzią na lokalne potrzeby, od dużych inwestycji, po niewielkie udogodnienia. Razem tworzą wyjątkową wartość.

   Nowe zasady

   Zgodnie rekomendacjami miejskich radnych i zapisami nowego regulaminu SBO (uchwała Rady Miasta) do realizacji skierowane zostaną projekty, które zdobyły najwięcej głosów w swojej kategorii do wyczerpania puli środków. Oznacza to, że w przypadku, gdy budżet zwycięskiego projektu nie wyczerpie puli środków z danego obszaru, na realizację będzie miał szansę kolejny z listy, którego wycena będzie mieściła się w pozostałej kwocie.

   Remis

   W tym roku w obszarze lokalnym Niebuszewo doszło do remisu: dwa projekty znalazły się na pierwszym miejscu uzyskując najwyższą i jednakową ilość głosów. Zgodnie z zapisami regulaminu, o tym, który projekt wejdzie na listę zwycięzców zdecyduje losowanie, które odbędzie się podczas posiedzenia Rady ds. Budżetu Obywatelskiego.

   Wyniki

   Lista tegorocznych zwycięskich projektów w załączniku.

   Szczegóły:

   https://sbo.szczecin.eu/wyniki-sbo-2024-xyz

   Więcej informacji o Szczecińskim Budżecie Obywatelskim:

   www.sbo.szczecin.eu                          

   Statystyki głosowania:

   https://sbownioski.szczecin.eu/publicReport/byTaskType

   Załączniki

   • WYNIKI_SBO_2024.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!