Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   SBO 2024: Nabór projektów już od 14 marca!

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   SBO 2024: Nabór projektów już od 14 marca!

   Już tylko kilka dni dzieli nas od startu kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   W tym roku nabór  projektów  rozpocznie się już 14 marca i potrwa do 13 kwietnia 2023 r.

   Przypominamy. Wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

   Od tego roku 70% puli środków zostanie przeznaczone na projekty lokalne, a 30% na – „Zielone SBO” – czyli projekty związane z ochroną miejskiego środowiska przyrodniczego. Wartość każdego z projektów Zielonego SBO nie może być wyższa niż 50% całości środków SBO przeznaczonych na realizację tych projektów. Wszystkie zgłoszone projekty mogą być realizowane na terenach należących do gminy, lub spółdzielni mieszkaniowych.

   Nowym rozwiązaniem jest również: możliwość głosowania wyłącznie elektronicznie (co jest ekologiczne, pozwoli na szybkie poznanie wyników, ogłoszenie zwycięzców oraz wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo danych osobowych). Osoby, które będą chciały skorzystać z pomocy podczas oddawania swoich głosów będą mogły skorzystać z infolinii i pomocy pracowników urzędu podczas dyżurów konsultacyjnych. Każdy głosujący będzie dysponował 2 głosami: 1 na projekt lokalny i 1 na projekt Zielonego SBO. Głosować może każdy mieszkaniec Szczecina, bez względu na wiek i miejsce zameldowania.

   Projekty zweryfikowane w Urzędzie rozpatrywać będzie Rada. W skład Rady wejdą: przedstawiciele organizacji pozarządowych, rad osiedli, mieszkańcy i przedstawiciele jednostek miejskich. Odwołania przekazywane będą do Komisji składającej się z przedstawicieli Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji  Rady Miasta oraz autorów zwycięskich projektów poprzednich decyzji SBO.

   Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 200 000 zł ( w tym projekty Zielone SBO - 5 160 000 zł, projekty lokalne -12 040 000 zł).

    Więcej:
   www.sbo.szczecin.eu

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!