Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   SBO 2024: Mamy to – 226 pomysłów na Szczecin!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   SBO 2024: Mamy to – 226 pomysłów na Szczecin!

   Ubiegłoroczny rekordowy wynik przechodzi do historii. W tym roku mieszkańcy ustanowili nowy! To aż 226 projektów zgłoszonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   Wśród nich znalazło się 181  projektów lokalnych45 projektów w kategorii Zielone SBO. Najwięcej projektów zostało zgłoszonych w obszarach lokalnych: Głębokie, Pilchowo, Krzekowo-Bezrzecze, Zawadzkiego-Klonowica (14), Śródmieście Północ, Łękno (13) i Warszewo, Osów (13).

   Trzy etapy SBO

   Teraz wszystkie projekty czeka  weryfikacja formalna (I ETAP). Te, które ją przejdą zostaną opublikowane na stronie sbo.szczecin.eu, gdzie będzie mógł się z nimi zapoznać każdy mieszkaniec naszego miasta. Kolejny krok to weryfikacja projektów pod kątem możliwości ich realizacji (weryfikacja merytoryczna – II ETAP). Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę  i zostaną zatwierdzane przez Radę (III ETAP), trafią na listę do głosowania. Mieszkańcy wybiorą najlepsze z nich jeszcze w tym roku.

   Dziękujemy za każdy projekt!

   Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 200 000 zł ( w tym Zielone SBO - 5 160 000 zł, projekty lokalne -12 040 000 zł).

   Więcej na temat SBO - www.sbo.szczecin.eu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!