Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   SBO 2024: 8 listopada start głosowania

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Tego dnia, dokładnie o godz. 12.00 mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy na projekty tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 23 listopada, również do godz. 12.00.

   Do wyboru jest aż 149 propozycji, w tym 124 projekty lokalne i 25 projektów w kategorii „Zielone SBO”. Lista do głosowania jest zamknięta, a numery porządkowe wylosowane.

    - To pierwsze głosowanie SBO na zupełnie nowych zasadach – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Do dyspozycji mieszkańców będą dwa głosy, jeden na projekty lokalne i jeden na projekty z kategorii „Zielonego SBO”. Ale zanim będzie można oddać swoje głosy zapraszamy mieszkańców do zapoznawania się z listą projektów, a projektodawców do promowania swoich pomysłów.

   W tym roku mieszkańcy zgłosili w sumie 226 projektów (w tym 181 projektów lokalnych i 45 projektów „Zielonego SBO”), z czego 149 znalazło się na liście do głosowania.

   Głosujemy!

   W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.

   Głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej. Mieszkańcy, którzy nie będą mogli zagłosować samodzielnie, będą mogli skorzystać z pomocy asystenta w Urzędzie Miasta Szczecin przy placu Armii Krajowej 1, lub filii na Prawobrzeżu przy ul. Rydla 39-40 (sala obsługi interesantów). Pomoc asystenta dostępna będzie w godzinach pracy urzędu. Wsparcia w głosowaniu elektronicznym udzieli również Akademia SBO.

   Akademia SBO

   Jak co roku, wszystkie osoby, których projekty znalazły się na liście do głosowania i przygotowują się do ich promocji, będą mogły skorzystać ze wsparcia w ramach Akademii SBO.  Już w czwartek 26 października 2023 r. o godz. 18:00 zapraszamy na warsztaty online „Jak promować swój projekt zgodnie z regulaminem”. Na warsztatach przyjrzymy się regulaminowi Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, tym razem pod kątem działań promocyjnych. Omówione zostaną zapisy regulaminowe, odnoszące się do zasad prowadzenia kampanii promocyjnej i zachęcania mieszkańców do oddania głosu. Warsztaty poprowadzi Paulina Stok-Stocka, ze Stowarzyszenia Oswajanie Miasta, organizator Akademii SBO.

   Zapisy na warsztaty: https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wsparcie-promocyjne/warsztaty-promocyjne

   Więcej: www.sbo.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!