Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   SBO 2023: Poznajcie zwycięskie projekty!

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   W tym roku do realizacji zostanie skierowanych 25 projektów lokalnych i 1 ogólnomiejski. Gratulujemy autorom zwycięskich projektów! Dziękujemy za każdy oddany głos.

   W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 153 projektów, które znalazły się na liście do głosowania (39 ogólnomiejskich, 114 lokalnych). Pula środków przeznaczonych na projekty mieszkańców to: 17 520 000 zł.

   - Mamy nadzieję, że tegoroczne wyniki będą miłym, przedświątecznym akcentem dla wielu mieszkańców – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – W tym roku mamy aż 26 zwycięzców w swoich kategoriach, a każdy z tych projektów jest wyjątkowy właśnie dlatego, że to sami mieszkańcy zdecydowali o ich zwycięstwie.

   W kategorii ogólnomiejskiej  zwyciężył projekt „Wspólny Dom Hospicyjny” zdobywając 8187 głosów. Wśród projektów lokalnych najwięcej głosów oddano na projekt KURS NA PÓŁNOC- ZIELONE ROWEROWE OSIEDLA - Rower Miejski, Psia Polana, Łąka Kwietna, Eko Mural, Fotopułapki anty-śmieciowe z obszaru Golęcino – Gocław, Żelechowa, który zdobył 2617 głosów.  W trzech obszarach lokalnych (z uwagi na niewyczerpanie całej puli środków przeznaczonych na obszar przez zwycięski projekt) do realizacji zostaną skierowane dwa projekty. Tak jest w przypadku projektów z obszarów: Gumieńce, Śródmieście – Zachód oraz Pomorzany.

   Raport z głosowania:

   Ogólna liczba złożonych kart do głosowania elektronicznych i papierowych – 29 317

   Ogólna liczba kart nieważnych - 969

   Ogólna liczba osób, które oddały ważne głosy – 28 348

   Ogólna liczba głosów ważnych i nieważnych -  134 630

   Ogólna liczba głosów ważnych – 131 006

   Ogólna liczba głosów nieważnych – 3624

   Zobacz wyniki TUTAJ.

   Więcej informacji o Szczecińskim Budżecie Obywatelskim:

   www.sbo.szczecin.eu                   

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!