Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Ruszyły prace nad przyszłorocznym Budżetem Miasta

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Ruszyły prace nad przyszłorocznym Budżetem Miasta

   Przegląd dochodów bieżących Miasta – wykonany. Potrzeby w określonych sferach wydatkowania – zebrane. Dzięki temu gotowa jest już „Informacja o zidentyfikowanych potrzebach budżetowych na tle możliwości finansowych Miasta Szczecin na rok 2025 i lata następne”. Dokument to pierwszy krok do opracowania projektu przyszłorocznego budżetu.

   Warto podkreślić, że projektowany budżet powstaje w nowych okolicznościach, zmierzających do ustabilizowania sytuacji finansowej i prawnej jednostek samorządu terytorialnego w Polsce.

   - Dokonane w minionych latach zmiany w systemie podatków dochodowych przełożyły się na problemy finansowe samorządów, a w szczególności na brak stabilności - mówi Dariusz Sadowski  z Centrum Informacji Miasta. - Proponowany obecnie nowy system finansowania ma przywrócić nie tylko odpowiedni poziom dochodów, ale zapewnić stabilizację systemu niezbędną do planowania realizacji zadań bieżących i programów inwestycyjnych.

   Kolejne etapy prac nad przyszłorocznym budżetem odbędą się po wakacjach.

    

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!