Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Rozpoczynają się targi Bud-Gryf & Home

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Rozpoczynają się targi Bud-Gryf & Home

   Blisko 120 firm z branż budowlanej i wyposażenia wnętrz zaprezentuje swoje oferty na rozpoczynających się w piątek targach Bud-Gryf & Home w Szczecinie. Odwiedzający zobaczą m.in. nowe technologie, materiały budowlane i innowacyjne rozwiązania grzewcze.

   Dwudniowe targi to świetna okazja, by poznać ofertę wystawców z branż budowlanej, grzewczej i wnętrzarskiej, a także zaczerpnąć porady u specjalistów. Goście dowiedzą się również - w tym trudnym dla budżetów domowych roku - na czym oszczędzić remontując dom czy mieszkanie.

   W ofercie targów znaleźli się m.in. wykonawcy domów drewnianych, firmy oferujące instalacje OZE, pompy ciepła, piece, fotowoltaikę, systemy typu inteligentny dom, okna i rolety, drzwi i podłogi.

   Program wydarzenia obejmuje panele dyskusyjne z ekspertami; w piątek skierowane są do firm, w sobotę natomiast do klientów indywidualnych. Prelegenci podpowiedzą m.in. jak płacić mniejsze rachunki za energię oraz ekonomicznie budować.

   W piątek zaplanowano także konferencję „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”, którą organizowana jest wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Tegoroczna czternasta edycja wydarzenia poświęcona jest morskiej energetyce wiatrowej.

   Targi to okazja dla firm do poznania nowych partnerów biznesowych, czemu m.in. służy giełda kooperacyjna, czyli krótkie rozmowy przy stolikach. W tym roku po raz pierwszy giełda ma charakter hybrydowy – on-line i stacjonarnie w hali Netto Arena. Do udziału w niej zgłosiło się około 50 firm; z Polski i Niemiec (stacjonarnie) oraz spora grupa z Tajwanu, Szwecji, Litwy, Belgii, Włoch czy Cypru (wirtualnie). Giełda organizowana jest przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP.

   Na targach będzie można zobaczyć fachowców przy pracy. Zaplanowano pokazy techniki malarskiej, cięcia płytek, urządzeń i narzędzi glazurniczych oraz poznać możliwości m.in. nowoczesnych elektronarzędzi,  narzędzi szpachlarskich, tynkarskich i agregatów malarskich.

   W sobotę poznamy także laureatów tegorocznego konkursu Wyróżniony Wyrób organizowanego przez spółkę Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Medalami honorowane są produkty charakteryzujące się najwyższą jakością i nieprzeciętną funkcjonalnością.

   W tym roku współpracujemy z dwoma szczecińskimi uczelniami. W holu głównym hali będzie można oglądać wystawę prac studentów Akademii Sztuki w Szczecinie, natomiast w hali głównej znajdzie się stoisko Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a jego przedstawiciele poprowadzą prelekcje w panelach dyskusyjnych.

   Po raz pierwszy na targach odbywają się Mini Targi Zieleni, na której dostępne będą rośliny do domu i ogrodu.

    Więcej szczegółów dostępnych jest pod adresem: https://zstw.szczecin.pl/pl/wydarzenia/2023/bud-gryf-home-2023/informacje-o-wydarzen  a także w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1213480929268236/

   Organizatorem Bud-Gryf & Home jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o. Targi rozpoczną się 17 marca br. w hali Netto Arena w Szczecinie i potrwają do 19 marca. W piątek hala zostanie otwarta dla uczestników o godz. 12:00, koniec pierwszego dnia imprezy zaplanowano o godz. 17:00, w sobotę i niedzielę natomiast hala dostępna będzie od godz. 10:00 do godz. 17:00. Wejście na imprezę i parking przy hali są bezpłatne. W tym roku targi odbywają się po raz trzydziesty. Już po raz drugi wydarzenie odbędzie się w hali przy ul. Szafera.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!