Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Rozpoczyna się drugi w tym roku kurs na motorniczego

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Rozpoczyna się drugi w tym roku kurs na motorniczego

   Dziś rozpoczął się kolejny, drugi w tym roku kurs na motorniczego, organizowany przez Tramwaje Szczecińskie. Weźmie w nim udział 18 osób (osiem kobiet, dziesięciu mężczyzn, średnia wieku 35 lat, pięć osób z wyższym wykształceniem).

   Bezpłatny kurs przygotowujący do egzaminu na kierowanie tramwajem obejmuje 77 godzin zajęć teoretycznych i 60 praktycznych. Zajęcia teoretyczne trwają 10 dni, od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie w godzinach od 8:00 do 15:00. Potem jest część praktyczna, która odbywa się według grafików ustalanych indywidualnie. Na koniec kursanci przystępują do egzaminu państwowego. Przewidywany czas podjęcia służby liniowej przez nowych motorniczych to sierpień 2024r.

   - Kursy cieszą się dużym zainteresowaniem. Do każdego zgłasza się kilkadziesiąt osób. Początkowy etap rekrutacji to rozmowa kwalifikacyjna. W kursie, który rozpoczął się 29 stycznia 2024 r. uczestniczy 14 osób. Pierwsi z tej grupy będą gotowi do egzaminu państwowego pod koniec kwietnia. W tym roku Tramwaje Szczecińskiej planują jeszcze dwa kursy – we wrześniu i pod koniec roku - powiedział Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. 

   Dodatkowe informacje:

   https://kursmotorniczego.ts.szczecin.pl/

   W ostatnich miesiącach dzięki stopniowemu wzrostowi liczby motorniczych możliwe były  następujące zmiany w siatce połączeń tramwajowych:

   • 2 stycznia 2024r. „jedenastka” wróciła do pełnej trasy od Ludowej do Pomorzan,
   • od 19 lutego 2024r. „ósemka” kursuje cały dzień we wszystkie dni tygodnia,
   • od 18 marca 2024  „dwójka” wróciła na linię Turkusowa – Dworzec Niebuszewo, a „trójka” wznowiła kursowanie na tymczasowej z powodu remontu ul. Kolumba trasie Osiedle Zawadzkiego – ul. Arkońska – Potulicka.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!