Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Różany Ogród Sztuki 2022. Wracają potańcówki! Zobacz program

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zrzut ekranu 2022-07-06 143805.jpg

   Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym. Wystąpią artyści szczecińskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzycznej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej.

   Różankowe potańcówki, uwielbiane przez szczecinian pląsy pod chmurką wracają. Podczas tegorocznych tanecznych spotkań będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej jak i światowych hitów. Na parkiecie spotykamy się w niedziele: 17 i 31 lipca oraz 14 i 28 sierpnia w godz. 17.00-20.00. Różana Czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. ZAPRASZAMY do plenerowej czytelni każdego dnia!

    

   LIPIEC

   Niedziela 10.07

   12.00

   Koncert zespołu Wojtka Rapy przedstawi program muzyczny pt. „To co nam w sercu gra”. W trakcie koncertu muzycy zaprezentują utwory własne jak i wiele znanych i popularnych piosenek i melodii w jazz rockowych interpretacjach. Muzyka prezentowana podczas koncertu z cała pewnością zabierze słuchaczy w sentymentalną podróż skłaniającą do miłych wspomnień. Na program złożą się m. in. utwory Tadeusza Nalepy, Czesława Niemena, Marka Grechuty, czy zespołu Czerwono-Czarni. Skład zespołu: Wojtek Rapa – śpiew, gitary, Jarosław Rapa – śpiew, gitary, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – bas, gitary, śpiew, Mariusz „Mario” Lipiński – perkusja, Piotr Kosmal – harmonijka ustna.

   Niedziela 17.07

   12.00

   ZŁOTA ERA BIGBITU - FINALIŚCI THE VOICE SENIOR

   Koncert z repertuarem piosenek, które powstały w latach 60., przetrwały ponad 60 lat, są nadal świeże i do dzisiaj wykonywane. Będą więc piosenki Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec, Czerwonych Gitar, Jacka Lecha, Karin Stanek, Adriany Rusowicz, Czesława Niemena i innych. Wykonawcami  będą  Finaliści  The  Voice  Senior 2: Małgorzata  Sitek i Andrzej Szpak, którzy wystąpią z zespołem muzycznym.

   17.00-20.00

   Różankowa potańcówka

   W niedzielne popołudnie będziemy bawić się w rytmach znanych i lubianych przebojów.

    

   Niedziela 24.07

   12.00

   Baltic Neopolis Quartet. Koncert „Carmen Fantazy” Wioletta Hebrowska-Klein – mezzosopran. Program koncertu: W. A. Mozart Uwertura z Opery „Wesela Figara”, Georg Friedrich Händel aria z opery „Xerxes” „Ombra mai fu”, Georg Friedrich Händel aria z opery „Rinaldo” „Lascia ch’io pianga”, Giacomo Puccini „Chryzantemy” na kwartet smyczkowy, Joaquín Turina „Oración del Torero”, Georges Bizet: aria z Opery „Carmen”  „Seguidilla”, Georges Bizet: aria z Opery „Carmen” „Habanera”.

   Niedziela 31.07

   Letnia Fiesta Jazzowa 2022

   Dorrey Lin Lyles, „Brygada” Ostrowskiego, Jakub Mizeracki oraz Tytus Łajdecki ze swoim nowym zespołem „Marakuja”. 

   12.00-12.30

   Sylwester Ostrowski - Jakub Mizeracki „Jazz Brigade”

   Sylwester Ostrowski – szczeciński saksofonista tenorowy, kompozytor, lider „Jazz Brigade”, a także promotor jazzu. Występował i nagrywał z czołówką światowego jazzu jak m.in. Wynton Marsalis, Erykah Badu, Deborah Brown, Darius Brubeck, Keyon Harrold czy Freddie Hendrix. Jest pomysłodawcą oraz szefem artystyczny festiwalu Szczecin Jazz.

   Jakub Mizeracki - gitarzysta zespołów Skicki-Skiuk i ZK Collaboration, który w 2016 roku zdobył Grand Prix konkursu na indywidualność jazzową festiwalu Jazz nad Odrą. W 2019 r. zajął 3 miejsce na międzynarodowym konkursie im. Jarosława Śmietany. Grał m. in. z Billym Cobhamem, Leszkiem Możdżerem, Bobbym Watsonem, Nigelem Kennedym, Karen Edwards, Ericiem Allenem. Członek zespołu Jazz Forum Talents. Laureat corocznej ankiety magazynu Jazz Forum „ Jazz TOP 2021”. Reprezentant Polski na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Amesfoort w Holandii 2021 i 2022. 

   12.30-13.30

   Dorrey Lin Lyles - znakomita wokalistka amerykańska jest dobrze znana z przeboju „Its Raining Men" i współpracy z zespołem „The Weather Girls". Dorrey w swojej solowej karierze łączy gatunek gospel z bluesem, soulem i jazzem. Śpiewała w zespole The Weather Girls, który wylansował hit "It's Raining Men". Laureatka prestiżowej nagrody McDonald`s Gospel Fest Best Director Award. Współpracuje z muzykami z całego świata. Koncerty z jej udziałem porywają publiczność w każdym wieku. Jest przebojowa i zawsze robi furorę, promując tym samym jazz na najwyższym poziomie 

   13.30-14.30

   Tytus Łajdecki „Marakuja”

   Marakuja Jazz Band to polsko-hiszpański zespół jazzowy, w skład którego wchodzą Tymoteusz Wójtewicz na gitarze basowej i kontrabasie, Michał Modrzyński na fortepianie, Norbert Itrich na perkusji oraz Tytus Łajdecki na saksofonie tenorowym i sopranowym. Projekt łączy młodych muzyków, studentów AMFN w Bydgoszczy z różnych części Polski i Hiszpanii. Dzięki temu plan ich działania skupia się nie tylko na Polsce, ale również na ojczyźnie perkusisty.

   Marakuja to projekt, który ma na celu docierać przede wszystkim do ludzi młodych ceniących sobie muzykę akustyczną. Kierunek muzyczny projektu to Jazz rozumiejący dzisiejsze realia, ale nie zapominający o tradycjach i pochodzeniu tej muzyki. 

   17.00-20.00

   Różankowa potańcówka, czyli kolejna w tym sezonie zabawa dla wszystkich miłośników tańca pod gołym niebem przy muzyce, którą wszyscy znamy i lubimy.

   SIERPIEŃ

   Niedziela 07.08

   12.00

   PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO !!!! W programie koncertu piosenki z Kabaretu Starszych Panów, przywołujące najświetniejszy duet muzyczno-literacki i intelektualny dorobek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory z charakterystycznym poczuciem humoru, dystansem do życia,  ogromną wrażliwością i tak rzadkim teraz, rysem inteligentnego dialogu z wymagającą publicznością. Ten wyjątkowy arsenał piosenek wzięły na swoje barki dwie artystki: Julita Kożuszek i Dorota Wasilewska, starając się  nie uszczknąć niczego z niuansów i poczucia humoru charakteryzujących twórczość obu mistrzów.

    

   Niedziela 14.08

   12.00

   Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Karłowicz Quartet. Zespół powstał w 2017 roku, a w jego skład wchodzą absolwentki najlepszych uczelni artystycznych w Polsce, pracujące na co dzień w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Od momentu powstania Karłowicz Quartet aktywnie uczestniczy nie tylko w życiu artystycznym Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, lecz również miasta oraz regionu. Zespół brał udział w licznych koncertach i festiwalach zarówno w Polsce jak i za granicą. W skład zespołu wchodzą: Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska – skrzypce, Karolina Hyla-Wybraniec – skrzypce, Magdalena Micke – altówka, Klara Świdrów – wiolonczela. Podczas koncertu usłyszymy utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta i Antonio Vivaldiego (opracowanie na kwartet smyczkowy – Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska).

    

   17.00-20.00

   Różankowa potańcówka czyli pląsy przy gorących, letnich rytmach!

    

   Niedziela 21.08

   12.00

   Ewka Ka to zespół założony przez Ewę Kempińską - wokalistkę i songwriterkę ze Szczecina. Tworzy ona własne piosenki, do których inspiracje czerpie ze swoich przemyśleń i odczuć. Jej utwory mówią o silnych wewnętrznych rozterkach, radościach i tęsknotach. Wybuchowa, nieposkromiona i nieprzewidywalna. W utworach kładzie nacisk na słowa i emocje, a muzyka oscyluje w klimatach Funky/Pop/ R&B. W skład zespołu wchodzi pięciu szczecińskich muzyków: Ewa Kempińska – wokal, Robert Jarzębski – gitara, Aleksander Jastrząb – instrumenty klawiszowe, Wojtek Górecki – gitara basowa, Marcin Panasiuk – perkusja.

    

   Niedziela 28.08

   12.00

   Koncert Szczecińska Trzynastka. Celem Orkiestry jest propagowanie idei zjednoczenia społeczności muzyków grających na instrumentach dętych, nie zważając, czy ktoś jest amatorem, uczniem czy profesjonalistą, a także zaszczepienie tradycji orkiestr dętych w naszym mieście. Koncerty Orkiestry odbywają się wszędzie tam, gdzie muzyka umila czas mieszkańcom Szczecina oraz turystom odwiedzającym miasto – na scenach wewnętrznych i plenerowych, podczas świąt i wydarzeń kulturalnych. Łączy wiele pokoleń muzyków, dlatego w skład zespołu wchodzą: Zespół Dęty Blaszany Domu Kultury „13 Muz”, uczniowie szczecińskich szkół muzycznych, studenci Akademii Sztuki, emerytowani muzycy z Filharmonii oraz Opery, a także szkoleni amatorzy - osoby bez wykształcenia muzycznego, ale z muzyczną pasją. W orkiestrze gra obecnie 30 osób. Repertuar: P. Williams – Happy, A. L. Webber - Don’t Cry For Me Argentina Secret Garden - You Raise Me Up, Queen - Don't Stop Me Now, J. Williams - Star Wars, A. Franklin – Think, T. Beates - Strażnicy Galaktyki, J. De Haan - Queens Park Melody, Sanah - Ale Jazz, Secret Garden - You Raise Me Up. Koncert poprowadzi Stefan Królczyński.

   17.00-20.00

   Różankowa potańcówka na zakończenie sezonu, podczas której z głośników popłyną największe hity.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!