Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   29°

   Rowerzyści korzystają już z nowej ścieżki

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Rowerzyści korzystają już z nowej ścieżki
   sciezka_1.jpg
   scieżka_2.jpg
   ścieżka_3.jpg

   Zakończyły się już zasadnicze roboty związane z wykonaniem nowej ścieżki rowerowej. Trwają jeszcze prace wykończeniowe i porządkowanie terenu, ale cykliści mogą już w pełni korzystać z nowej, wydzielonej dla nich drogi przy ulicy Pawła VI.

   Dzięki inwestycji pojawiła się nie tylko nowa ścieżka, ale także przebudowane zostały chodniki i zjazdy. Budowa była prowadzona w miejscu istniejącego chodnika.

   - Ścieżka oddzielona jest od jezdni pasem zieleni - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Nasadzonych zostało tam ponad 1100 krzewów, a na terenie zastępczym, przy skrzyżowaniu Niemierzyńska – Wszystkich Świętych posadzono 8 dębów szypułkowych. 

   Po zakończeniu prac łatwiej jest włączyć się do ruchu na mini rondzie i w ulicę Zalewskiego, a ścieżka uzupełnia istniejącą już w okolicy sieć. Do wykonawcy należała także przebudowa i regulacja kolidującego uzbrojenia i wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

   Postępowanie wygrała firma STRABAG Sp. z o.o. proponując kwotę 1 441 667,97 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!