Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Relacja z wyprawy „Bałtyk 100”

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Relacja z wyprawy „Bałtyk 100”
   bałtyk100etap4 (1).jpg
   bałtyk100etap4 (2).jpg
   bałtyk100etap4 (3).jpg
   bałtyk100etap4 (4).jpg
   bałtyk100etap4 (5).jpg

   Zakończyła się kajakowa wyprawa „Bałtyk 100”, która została zorganizowana dla uczczenia setnej rocznicy uzyskania przez Polskę Niepodległości. Kajakarze przepłynęli ponad 530 km!

   Organizatorem wyprawy było Centrum Żeglarskie w Szczecinie. Pierwszy etap odbył się w 2019 roku. Potem zorganizowano następne. W 2021 roku, zachodniopomorscy kajakarze z Bractwa Kajakowego „Za linię horyzontu”, dotarli do Gdańska. Potem czekali rok, bo chcieli przepłynąć kanał na Mierzei Wiślanej, który był wtedy w budowie. Po jego otwarciu, w tym roku, postanowili dopłynąć do końca polskiego wybrzeża, a następnie przez przekop na Mierzei Wiślanej i Zalew Wiślany dopłynąć do Elbląga. Razem to 111 km otwartymi akwenami.

   W trakcie czterech etapów wyprawy ze Świnoujścia do Elbląga (w latach 2019-2023), uczestnicy pokonali około 531 kilometrów, z czego 480 wzdłuż polskiego wybrzeża morskiego, wpłynęli do 20 portów i miejscowości.

   Uczestnikami wyprawy kajakowej BAŁTYK 100 byli mieszkańcy Szczecina, Goleniowa, Nowogardu, Świnoujścia i Człuchowa, tworzących Bractwo Kajakowe: Adam Czubek, Ireneusz Jażdżewski, Mirosław Jędrak, Seweryn Kacprzak, Jakub Kulik, Andrzej Szach, Dariusz Szulejko. Grupę prowadził Piotr Owczarski, instruktor kajakarstwa w Centrum Żeglarskim w Szczecinie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!