Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   QR kod zamiast parkomatu czy aplikacji

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   QR kod zamiast parkomatu czy aplikacji

   Spółka NiOL uruchamia nową formę płatności za postój na Płatnych Parkingach Niestrzeżonych, parkingu Netto Arena oraz przy przychodniach na Kadłubka i Ku Słońcu. 


   Usługa będzie dostępna od 2 kwietnia. Umożliwia zapłacenie za parking bez użycia parkomatu czy aplikacji. Wystarczy skierować smartfon z internetem na kod QR umieszczony na parkingu, aby rozpocząć transakcję. Klient po zeskanowaniu unikalnego dla danego parkingu kodu QR zostaje skierowany do serwisu transakcyjnego, gdzie określa czas parkowania i wpisuje numer rejestracyjny. Trzeci krok to wybór formy płatności: BLIK / Apple Pay / Google Pay.

    

    

   - QR Kody będą dostępne na tablicach w różnych punktach parkingu. W celu zabezpieczenia przed próbą przekierowania smatfona do niepożądanego adresu, kody QR są drukowane w technologii 3D, a każda transakcja jest szyfrowana technologią 3D Secure, uniemożliwiającą pobranie płatności bez autoryzacji - informuje Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. 

   Usługa jest prosta w użyciu. Może być szczególnie atrakcyjną alternatywą na parkingu Netto Arena, gdzie przed koncertem czy meczem wiele osób płaci za postój w krótkim czasie, przez co przy parkomatach tworzyły się kolejki. Od 2 kwietnia goście Netto Areny oprócz dziewięciu parkomatów i aplikacji mobilnych będą mieć do dyspozycji 21 tablic z kodami QR.

    

    

   - Przypominamy, że na co dzień parking Netto Arena jest bezpłatny. Opłata parkingowa obowiązuje podczas imprez komercyjnych, cztery godziny przed i godzinę po wydarzeniu - dodaje Wojciech Jachim. 

   Wysokość opłaty uzależniona jest od kalibru wydarzenia. 2 kwietnia w Netto Arenie siatkarki Chemika Police grają pierwszy mecz półfinałowy Tauron Ligi.
    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!