Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Psie Pole otwarte!

   platka platka

   platka platka

   Psie Pole otwarte!
   11.jpg
   12.jpg
   15.jpg
   17.jpg
   18.jpg
   2.jpg
   3.jpg
   4.jpg
   5.jpg
   6.jpg
   7.jpg
   8.jpg
   9.jpg

   Wszystkie atrakcje nowego parku na osiedlu Zawadzkiego są już dostępne dla mieszkańców.

   Zakład Usług Komunalnych zakończył odbiory, co oznacza, że nowy park na tzw. Psim Polu możemy uznać za otwarty. Jeszcze przed weekendem znikną ogrodzenia ustawione na czas budowy.

   W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy, pusta jeszcze niedawno, polana między blokami na osiedlu Zawadzkiego, zmieniła się nie do poznania. To teraz pięknie zagospodarowane miejsce do zabawy i odpoczynku dla okolicznych mieszkańców.
   Do dyspozycji najmłodszych oddany został duży, kolorowy i pełen atrakcji plac zabaw. Są tu domki, drabinki, linarium, zjeżdżalnie, trampoliny czy huśtawki i to w kilku wydaniach, a nawet „podniebna deskorolka”.

   Jeśli Psie Pole, to nie mogło zabraknąć na nim miejsca dla czworonogów. Okoliczne pieski mogą korzystać z ogrodzonego wybiegu z urządzeniami do zabawy i nauki. Są także piesuary, a poza wybiegiem, również poidełko – zarówno dla psów, jak i ludzi.

   Podstawą parku jest oczywiście zieleń. Oprócz rozległych trawników mamy efektowną rabatę bylinową. Wkrótce podobna, jeszcze większa i równie kolorowa, powstanie na kolejnym fragmencie terenu. Są też pnącza, które z czasem pokryją drewnianą pergolę. Wysiana została także łąka kwietna, która czasowo pozostanie ogrodzona, aby nasionka miały szansę wykiełkować.

   Jest też mnóstwo nowych krzewów i drzew. Tych ostatnich jeszcze przybędzie, ponieważ kolejne nasadzenia zaplanowane są jesienią. Łącznie będzie ich ok. 300, a wśród nich takie gatunki jak: kasztanowce czerwone, ambrowce, robinie kuliste, graby, brzozy, magnolie, jabłonie ozdobne, grusze, lipy, bzy, derenie czy złotokapy.

   Gatunki roślin są dobrane nieprzypadkowo – dominują te miododajne, które przyciągną pożyteczne owady, motyle i ptaki. Dla tych najmniejszych żyjątek ustawione zostały nawet specjalne domki.

   Teren parku przecinają nowe alejki, przy których ustawione zostały ławki, kosze na śmieci i latarnie. Jest też specjalny tor do jazdy na rolkach. Nad wszystkim góruje wieża dla jaskółek z projektu SBO. Są też tablice z regulaminem parku, na którym obowiązuje m.in. zakaz śmiecenia, niszczenia sprzętów, wyrywania roślin czy spożywania alkoholu – o czym przypominamy.

   Prace wykonała firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak, ich koszt to ok. 3,9 mln zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!