Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Przyjazne Deklaracje rozwijają się w Szczecinie

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Elektroniczne formularze on-line, które pozwalają szybko i skutecznie wypełnić najpopularniejsze dokumenty związane z deklaracjami podatkowymi zyskują coraz większą popularność wśród mieszkańców. Dlatego serwis doczekał się „szczecińskiej” wersji.

   Na początku 2022 roku Szczecin uruchomił Przyjazne Deklaracje, aby unowocześnić rozliczanie podatków i opłat lokalnych. W tym roku współpraca zaowocowała rozwojem dodatkowych funkcjonalności, m.in. wdrożeniem dedykowanej strony internetowej, dostępnej pod adresem przyjazne-deklaracje.pl/szczecin Dzięki temu korzystanie z platformy będzie dla szczecinian jeszcze łatwiejsze.  

   Po pozytywnych doświadczeniach zdecydowaliśmy się na wprowadzenie w 2023 r. pakietu rozszerzonego, który charakteryzuje się m.in. „personalizacją” serwisu dla naszego miasta – mówi Marcin Śniady, zastępca dyrektora Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych UM Szczecin. – Najważniejszą zaletą Przyjaznych Deklaracji jest łatwość, z jaką mieszkańcy Szczecina mogą złożyć deklarację na podatki lokalne – podkreśla. 

   Serwis pozwala w prosty sposób zdalnie złożyć lub wydrukować wypełnione:

   - deklaracje osób prawnych na podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny

   - informacje osób fizycznych na podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny

   - deklaracje na podatek od środków transportowych

   W prostych krokach wybieramy odpowiedzi na zadane pytania, a serwis sam wypełnia formularz podatkowy. Dzięki wprowadzeniu przyjaznych deklaracji mieszkańcy oszczędzają czas a także zyskują możliwość wysłania dokumentów on-line do Urzędu.

   Dzięki rozszerzeniu współpracy, w Szczecinie dostępna jest już funkcjonalność automatycznych podpowiedzi powierzchni wspólnych. To spore ułatwienie dla mieszkańców, bo często w starszych rejonach miasta obowiązuje nietypowa numeracja budynków. 

   Ważna jest możliwość rozwoju serwisu i dostosowywania go do potrzeb mieszkańców, a dla organu podatkowego równie ważną zaletą jest fakt, że dzięki Przyjaznym Deklaracjom zmniejsza się liczba błędnych lub niekompletnych deklaracji – podsumowuje Marcin Śniady

   Serwis można znaleźć tutaj.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!