Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Przed nami XI Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Przed nami XI Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

   35 wycieczek śladami historii i legend. Mnóstwo ciekawostek i wyjątkowe okazje na zobaczenie togo, co na co dzień jest niedostępne. To wszystko będzie czekać na uczestników obchodów Dnia Przewodnika, który przypada na sobotę, 24 lutego.

   Zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 11.00 na Placu Lotników. Do wyboru będzie aż 15 tras. Mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć Salę Balową Pałacu Ziemstwa, przespacerować się po Puszczy Bukowej, poznać historię dawnego Dąbia czy przejść się szlakiem Ottona z Bambergu. Spacery będą obfitowały w legendy i ciekawostki. 

   Ale to nie wszystkie wycieczki, które będą się odbywały jutro.

   - W ramach obchodów Dnia Przewodnika zorganizowane zostaną jeszcze inne trasy, na które wcześniej obowiązywały zapisy - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.. - To kolejnych 20 wycieczek w ramach, których uczestnicy wejdą m.in. do Muzeum Techniki i Komunikacji, Urzędu Wojewódzkiego, sali sesyjnej i podziemi szczecińskiego magistratu, Centrum Dialogu Przełomy czy Morskiego Centrum Nauki.

   Obchody Dnia przewodnika zakończą się koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godzinie 14.30. Organizatorami wycieczek są m.in. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oraz Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników.


   Konkurs Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników

   Uczestników wydarzenia zachęcamy do wykonania zdjęć podczas spacerów i przesłania ich na adres zspip@wp.pl.  Autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają nagrody niespodzianki.


   Trasy limitowane:

   1. Trochę techniki i polityki (z Prezydentem) – w programie wejście do Muzeum Techniki i Komunikacji  łącznie z Motoeksperymentarium oraz budynku Urzędu Miejskiego z salą sesyjną i podziemiami, połączone ze spotkaniem z Prezydentem Szczecina - Piotrem Krzystkiem  (max. liczba uczestników – 40, należy posiadać 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej)
   2.A. Tajemnice i zakamarki Urzędu Wojewódzkiego – w programie 2 trasy zwiedzania obiektu: korytarze i wieże oraz podziemia (max. liczba uczestników – 20, potrzebna zgoda na wykorzystanie wizerunku)
   2.B. Tajemnice i zakamarki Urzędu Wojewódzkiego – w programie 2 trasy zwiedzania obiektu: korytarze i wieże oraz podziemia (max. liczba uczestników – 20, potrzebna zgoda na wykorzystanie wizerunku)
   3.A. Za kulisami Teatru Lalek „PLECIUGA” – rodzinny krótki spacer po Śródmieściu połączony z wstępem do „Pleciugi”, gdzie będzie można zobaczyć zaplecze teatru na co dzień niedostępne dla widzów (max. ilość uczestników – 25)
   3.B. Za kulisami Teatru Lalek „PLECIUGA” - wstęp do „Pleciugi”, gdzie będzie można zobaczyć zaplecze teatru na co dzień niedostępne dla widzów (max. ilość uczestników – 25. Godzina i miejsce zbiórki: 12:30, na pl. Teatralnym, przed wejściem do „Pleciugi”)
   4.A 500-lecie Dzwonu Maryjnego – zwiedzanie Wieży Dzwonów w języku angielskim (max. ilość uczestników – 10, Godzina i miejsce zbiórki: 12:30, przy wejściu I do zamku)
   4.B 500-lecie Dzwonu Maryjnego – zwiedzanie Wieży Dzwonów w języku polskim (max. ilość uczestników – 10, Godzina i miejsce zbiórki: 13:30, przy wejściu I do zamku)
   5.A Odrestaurowana Willa Lentza i nie tylko – spacer obok budynków najbogatszych szczecinian, połączony ze zwiedzaniem Willi Lentza (max. liczba uczestników – 20) 
   5.B Między Falkenwalder Straße a Aleją Wojska Polskiego, z wizytą w Willi Lentza - trasa autorska, przewodnik Magdalena Hanusz (max. liczba uczestników – 20) 
   6. 3 w 1: śmieci, prąd, ciepło, czyli EcoGenerator – zwiedzanie zakładu przetwarzającego odpady na energię elektryczną i cieplną (max. liczba uczestników - 30 osób powyżej 18 lat, obowiązkowo należy posiadać płaskie obuwie i 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej, potrzebna zgoda na wykorzystanie wizerunku)
   7. Co polecamy do picia? – spacer po osiedlu Głębokie i wizyta w zakładzie pozyskiwania i uzdatniania wody ZWiK w Pilchowie (max. ilość uczestników – 20. Godzina i miejsce zbiórki: 11:00, na pętli Głębokie, należy posiadać 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej,)
   8.A Od Bohrischa do Carlsberga – zwiedzanie Browaru Bosman (max. liczba uczestników - 20 osób powyżej 18 lat, obowiązkowo należy posiadać dokument tożsamości oraz płaskie obuwie i 30-minutowy bilet komunikacji miejskiej)
   8.B Od Bohrischa do Carlsberga – zwiedzanie Browaru Bosman (max. liczba uczestników - 20 osób powyżej 18 lat, obowiązkowo należy posiadać dokument tożsamości oraz płaskie obuwie, Godzina i miejsce zbiórki: 13:00, na pętli Pomorzany)
   9. Czy Szczecin leży nad morzem? – zwiedzanie Morskiego Centrum Nauki z 5 wystawami tematycznymi oraz seansem w Planetarium (max. liczba uczestników – 40)
   10. Niepokorny Szczecin – wizyta w Centrum Dialogu Przełomy połączona z projekcją filmu „3 dni w Szczecinie” . (max. liczba uczestników – 30)
   11. Śladami masonów szczecińskich – trasa autorska połączona ze zwiedzaniem Sali Balowej Pałacu Ziemstwa, przewodnik Bożena Gołda (max. liczba uczestników – 20)
   12. Słowo się rzekło…. Śladami powieści Elżbiety Cherezińskiej – trasa autorska dodatkowo połączona ze zwiedzaniem Świetlicy Stoczniowej - przyszłej atrakcji Szczecina Centrum Solidarności „Stocznia”,  przewodnik Joanna Cichocka (max. liczba uczestników – 40)
   13. Spacer pośród zabytków sakralnych Szczecina – trasa autorska połączona ze zwiedzaniem niedostępnych na co dzień fragmentów katedry Św. Jakuba, przewodnik Piotr Kupski (max. liczba uczestników - 30, obowiązkowo należy posiadać płaskie obuwie)
   14. Szlakiem dawnych szczecińskich szkół – trasa autorska, przewodnik Ewa Fabrycy (max. liczba uczestników – 20)
   15. Mozaiki szczecińskie – nowa trasa - trasa autorska, przewodnik Joanna Olszowska


   Wycieczki bez limitu uczestników

   16.  Zamek dla dzieci – spacer po zamkowych dziedzińcach (dla dzieci od 6 lat wraz z opiekunami)
   17. Kulturalny i rozrywkowy Szczecin na starej fotografii – trasa autorska połączona ze zwiedzaniem Sali Balowej Pałacu Ziemstwa i wizytą w nowo wyremontowanym Domu Kultury „Słowianin”, przewodnik Maciej Dobromilski
   18. Jak na bal – to do Szczecina – trasa autorska połączona ze zwiedzaniem Sali Balowej Pałacu Ziemstwa i wizytą w nowo wyremontowanym Domu Kultury „Słowianin”, przewodnik Joanna Grycko
   19. Szczecin znad Odry - trasa autorska połączona z wizytą w nowo wyremontowanym Domu Kultury „Słowianin”, przewodnik Mirosław Rafiński
   20. Restauracje Puszczy Bukowej - trasa autorska, przewodnik Mirosław Wacewicz (Godzina i miejsce zbiórki: 10:00, na pętli Osiedle Bukowe)
   21. Sentymentalny spacer po książęcym Dąbiu - trasa autorska, przewodnik Ryszard Kotla (Godzina i miejsce zbiórki: 10:00, przed kościołem Wniebowzięcia NMP)
   22. Zapomniane osiedle Grünhof - trasa autorska, przewodnik Dariusz Wybranowski
   23. Spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów - trasa autorska, przewodnik Paweł Madejski
   24. Hans Chrystian Andersen na dworcu w Szczecinie – 180 lat komunikacji książki w mieście - trasa autorska, przewodnik Przemysław Głowa
   25. Trasą katastrof, tragedii i wypadków - trasa autorska, połączona ze zwiedzaniem Sali Balowej Pałacu Ziemstwa, przewodnik Michał Rembas
   26. O bogaczach i biedakach w dawnym Szczecinie - trasa autorska, przewodnik Małgorzata Duda
   27. Śladami Christel Schubert - trasa autorska, przewodnik Monika Szymanik
   28. Szlakiem Ottona z Bambergu – spacer po miejscach upamiętniających to historyczne wydarzenie
   29. ʂt͡ʂɛt͡ɕin auf Deutsch – Spaziergang in Stadtzentrum 
   30. Szczecin in English – zwiedzanie miasta z przewodnikiem anglojęzycznym

   Wszystkie grupy z wyjątkiem 3B, 4A, 4B, 7, 8B, 20 i 21 wyruszają o godz. 11.00 z placu Lotników. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!