Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Przed nami pierwsza edycja Szczecin Gaming Fest

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Przed nami pierwsza edycja Szczecin Gaming Fest

   Już jutro od godz. 10.00 w Netto Arenie odbędzie się największy festiwal gier wideo w naszym regionie. Zapraszamy do odwiedzania stref i uczestniczenia w atrakcjach.

   W Szczecin Gaming Fest może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku i poziomu grania. Na płycie głównej Netto Areny przygotowanych zostanie kilkanaście stref, w których od 10.00 do 18.00 będzie można grać w gry wideo i nie tylko.

   - Zachęcamy uczestników do kreatywnego podejścia do tematu i wcielania się w ulubione postaci - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Przygotujcie swoje najlepsze kostiumy i dołączcie do nas, bo naprawdę warto.

   Szczecin Gaming Fest będzie jedyną okazją do zbicia piątki z Wojciechem „Lewusem” Strykowskim (twórcą TikTok i YouTube), czy wzięcia udziału w turnieju EA Sports FC 24. Do Szczecina przyjadą najbardziej popularni twórcy internetowi. Oprócz Lewusa na scenie zobaczymy także w roli prowadzącego – Mikołaja „Silv4n” Sinackiego.

   Strefy gier:

   • strefa F2P, w której przygotowanych zostanie aż 12 konkurencji; 
   • strefa gier AR, gdzie będzie można zagrać w wirtualnego zbijaka;
   • strefa gier planszowych i karcianych;
   • strefa symulatorów racingowych, w której będzie odbywać się pokazowe przejazdu kierowcy simracingowego;
   • strefa sportowa ergometrów wioślarskich i trenażerów;
   • strefa Retro, w której znajdziemy pierwsze przenośne komputery i konsole do gier;
   • strefa QuarterSPIN, gdzie dzięki zdjęciom z efektem bullet time będzie można wcielić się w wybraną postać z LoL’a.

    


   W trakcie Szczecin Gaming Fest zostaną rozegrane Nieoficjalne Mistrzostwa Szczecina w EA Sports FC 24, w których do wygrania będą wartościowe nagrody. 

   - Aby wziąć udział w mistrzostwach należy zapisać się na listę przed 10:45 (zapisy bezpłatne, decyduje kolejność, limit zawodników 64) - informuje Celina Wołosz. - Zawodnicy będą dobierani losowo, mecze zostaną rozegrane w systemie pucharowym.


   Rywalizacjom będą przyglądać się profesjonalni komentatorzy e-sportowi Krzysztof "MrCogito" Lenarczyk i Bartosz "seVen" Majewski. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe:

   1.       miejsce: 500 zł + JBL Go 3 + plecak PUCCINI + gra PS5

   2.       miejsce: 300 zł + JBL Go 3 + gra PS5

   3.       miejsce: 200 zł + gra PS5

   4.       miejsce: 100 zł + gra PS5


   16 najlepszych graczy otrzyma dodatkowo podwójne wejściówki na mecz Pogoni Szczecin.

   Więcej aktualności znajdziemy na stronie www.szczecingamingfest.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku Szczecin Gaming Fest 2024.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!