Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Przed nami Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej 2023

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Przed nami Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej 2023

   Silny Region – Wspólne Cele. To temat przewodni szóstej edycji imprezy, która już za tydzień odbędzie się w Szczecinie.  Główną ideą wydarzenia jest podkreślenie znaczenia polsko-niemieckiej współpracy na szczeblu regionalnym oraz identyfikacja wspólnych celów i projektów, które przyczynią się do dalszego rozwoju i zacieśnienia więzi między naszymi krajami.

   Inauguracja Dni Współpracy Polsko – Niemieckiej odbędzie się 27 września br. w Willi Lentza. Głównym punktem programu będzie podpisanie umowy dot. Funduszu Małych Projektów, który otworzy nowe perspektywy finansowe dla stowarzyszeń i organizacji z pogranicza. Pierwszy dzień wypełnią także prezentacje i debaty na temat służby obywatelskiej, Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej i nauczania języka sąsiada.

   Drugi dzień przedsięwzięcia, tj. 28 września br., ma charakter otwarty. W Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Szczecin odbędzie się konferencja poświęcona tematyce zielonej energii. Zostaną zaprezentowane zagadnienia związane z ekologiczną przyszłością oraz możliwości i wyzwania jakie niosą za sobą inwestycje w Odnawialne Źródła Energii w naszym transgranicznym regionie.

    

   Wydarzenie jest organizowane przez Miasto Szczecin we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Pomerania oraz Kommunalgemeinschaft e.V.

   Partnerem wydarzenia jest Szczecińska Energetyka Cieplna. 

    

    

   Załączniki

   • Program_DWPN 2023.docx

    application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!