Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Problemy na Arkonce, których można było uniknąć

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Problemy na Arkonce, których można było uniknąć

   Część atrakcji na szczecińskiej Arkonce została chwilowo wyłączona z użytkowania. Powodem jest nieodpowiedzialne zachowanie rodziców małych dzieci, które doprowadziło do zabrudzenia wody.

   Do zabrudzenia wody doszło w godzinach popołudniowych. Początkowo wyłączona została jedna niecka. Następnie doszło do kolejnego „wypadku” małego dziecka w innym miejscu, co oznaczało konieczność zamknięcia kolejnego zbiornika.

   - Sytuacji można było uniknąć, gdyby rodzice zachowywali podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Zawsze wchodząc do wody, czy to w sztucznych zbiornikach wodnych, czy też naturalnych  należy zakładać pociechom pieluchomajtki. Niestety, jak widać nie wszyscy się do tego stosują.

   Teraz czas na sprzątanie zabrudzonych zbiorników: sztucznej rzeki oraz największego basenu – morza. Następnie zwiększone zostanie chlorowanie, które pozbędzie się bakterii. Na sam koniec próbki wody pobierze laboratorium. Od decyzji sanepidu, po uzyskaniu wyników badania, zależało będzie czy można otworzyć już wyczyszczone niecki. Baseny w związku z tym wyłączone zostaną z użytkowania co najmniej do soboty.

   Informacja o wyłączonych basenach znajduje się przy kasach głównych. Informowanie o utrudnieniach jest także obowiązkiem kasjerów oraz ochroniarza kasującego bilety mobilne.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!