Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Prezydent Szczecina z Absolutorium za 2022 rok

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Prezydent Szczecina z Absolutorium za 2022 rok

   Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Szczecin, radni udzielili Absolutorium prezydentowi Miasta za wykonanie budżetu za 2022 rok.

   Wykonanie budżetu za 2022 rok przedstawia się następująco:

   dochody budżetowe ogółem: 3,265 mld zł,
   wydatki budżetowe ogółem: 3,422 mld zł,
   wynik finansowy: -156,8 mln zł,

   Warto zaznaczyć, że 2022 rok był kryzysowy pod wieloma względami. Walka ze skutkami pandemii COVID19, zmaganie się z inflacją i rosnącymi kosztami życia, a także funkcjonowania miasta to tylko początek długiej listy problemów. Do tego dochodzi jeszcze kryzys uchodźczy wywołany wojną w Ukrainie oraz kryzys finansów samorządowych spowodowany przez politykę rządu.  

   Trudności wymusiły redukcję wydatków inwestycyjnych, lecz pomimo to Miasto kontynuowało realizację planów inwestycyjnych w zakresie rozpoczętych zadań.

   Utrzymany został również stały wzrost nakładów na oświatę. Miasto kontynuowało inwestycje oświatowe i zwiększało nakłady bieżące na rozwój szczecińskiej edukacji mimo niewystarczającej subwencji oraz wzrastających kosztów utrzymania.

   W efekcie Szczecin ma stabilną sytuację finansową. Agencja Ratingowa potwierdziła międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina na poziomie „BBB+” z Perspektywą Stabilną. Zdaniem Agencji: wyniki finansowe Miasta pozostaną zgodne z ratingami na przestrzeni horyzontu prognozy (2023-2027), pomimo osłabienia otoczenia makroekonomicznego i skutków reformy podatkowej „Polski Ład” dla budżetu Miasta.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!