Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Prawobrzeże. Kolejny skatepark prawie gotowy

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Prawobrzeże. Kolejny skatepark prawie gotowy
   skatepark Chełminek (1).jpg
   skatepark Chełminek (2).jpg
   skatepark Chełminek (3).jpg

   Już niebawem mieszkańcy Prawobrzeża będą mieli do swojej dyspozycji nowy skatepark. Przy ulicy Chełmińskiej realizowany jest kolejny projekt wybrany w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   Na Prawobrzeżu Szczecina trwa budowa kolejnych skateparków. Nie tak dawno informowaliśmy o rozpoczęciu inwestycji przy ulicy Bośniackiej. Tymczasem, przy ulicy Chełmińskiej, powoli dobiega końca budowa jeszcze innego toru dla rolkowców. Jest to jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   - Na miejscu widzimy już wykonaną płytę skateparku oraz przeszkody - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Zamontowane są słupy oświetleniowe. Przypomnijmy, że inwestycja wymagała poprowadzenia przyłącza energetycznego. Montowana jest także szafka energetyczna do podłączeń tymczasowych na potrzeby imprez integracyjnych i okolicznościowych wydarzeń sportowo - rekreacyjnych. Trwają teraz prace związane z zagospodarowaniem terenu. Wykonywane są nawierzchnie mineralne, oraz z kostki betonowej.

   Docelowo przy skateparku ustawione będą ławki parkowe, stojaki rowerowe, siedziska betonowe, kosze na odpady, tablica z regulaminem czy zabudowa przenośnej kabiny WC. Wykonane zostaną też trawniki. Posadzone będzie łącznie 22 drzewa, w tym 14 z gatunku wiąz holenderski oraz 8 z gatunku grab pospolity, a także krzewy z gatunku berberys Thunberga i irga pozioma. Wykonywane jest przyłącze wodociągowe do zasilenia poidełka. Cały teren będzie monitorowany kamerami wizyjnymi.

   Inwestycję wartą 1,7 miliona złotych wykonuje konsorcjum Firmy Handlowo-Usługowej Thomas wraz firmą TECHRAMPS. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec grudnia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!