Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Powstaną 4 publiczne kluby dziecięce

      Robert Duchowski

      Robert Duchowski

      Powstaną 4 publiczne kluby dziecięce

      Kolejne miejsca opieki dla najmłodszych dzieci powstaną w naszym mieście! Wszystko za sprawą unijnego projektu, dzięki któremu rodzice setki maluchów będą mogli wrócić do pracy.

      Utworzenie czterech publicznych klubów dziecięcych to kolejne działanie Miasta, którego celem jest stworzenie jeszcze większej liczby miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3. Umożliwi to podjęcie zatrudnienia lub powrót do pracy minimum setce rodziców lub opiekunów najmłodszych mieszkańców Szczecina.

      W ramach projektu, stworzonych zostanie 100 nowych miejsc opieki. Część z nich zostanie dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

      Nowe placówki powstaną w następujących miejscach: ul. Piłsudskiego 14, ul. Łokietka 33, ul. Mazurska 31, al. Wojska Polskiego 46.

      Dokumenty rekrutacyjne są dostępne od dziś na stronie www.zespolzlobkow.szczecin.pl w zakładce „Projekty UE”/Projekt kluby dziecięce. Rekrutacja potrwa do 31 lipca br.

      Jednocześnie przypominamy, że w 2021 roku prowadzona jest rekrutacja ciągła  w ramach pozostałych projektów finansowanych ze środków unijnych w żłobkach miejskich nr 2, 3, 4 i 6.

      Wsparcie mogą uzyskać rodzice/prawni opiekunowie dzieci do lat 3 mieszkający w Szczecinie, którzy należą do jednej z poniższych grup:

      są osobami niepracującymi (bezrobotnymi lub biernymi zawodowo), w tym przebywającymi na urlopach wychowawczych lub są osobami pracującymi, którzy aktualnie (w czasie rekrutacji oraz do dnia podpisania umowy o opiekę nad dzieckiem) przebywają na urlopach macierzyńskich lub rodzicielskich.

      Podstawowym wymogiem związanym z udziałem w projekcie jest podjęcie zatrudnienia lub powrót do pracy rodzica/prawnego opiekuna dziecka. W przypadku pierwszej grupy osób (osoby niepracujące, w tym przebywające na urlopach wychowawczych) uczestnik ma 3 miesiące na podjęcie zatrudnienia. W przypadku drugiej grupy osób (osoby przebywające na urlopach macierzyńskich i rodzicielskich) uczestnik musi wrócić do pracy w dniu rozpoczęcia opieki nad dzieckiem w żłobku. 

      Co ważne, we wszystkich projektach RPO obowiązuje pierwszeństwo przyjęcia do projektu dla osób (rodziców/opiekunów) z niepełnosprawnościami.

      Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Zespołu Żłobków Miejskich w Szczecinie: www.zespolzlobkow.szczecin.pl.

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!