Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Powrót do szkół. Strażnicy czuwają nad bezpieczeństwem uczniów

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Powrót do szkół. Strażnicy czuwają nad bezpieczeństwem uczniów
   Bezpieczna droga 4.jpg
   Bezpieczna droga 5.jpg
   bezpieczna droga 6.jpg
   Bezpieczna droga 9.jpg
   Bezpieczna droga do szkoły- patrol szkolny.jpg
   Bezpieczna droga-patrol szkolny 2.jpg

   Nadszedł moment powrotu uczniów do szkół. Jedni nie mogli się już doczekać spotkań z kolegami i koleżankami, ulubionymi nauczycielami, inni wyrażają umiarkowany entuzjazm z tego powodu.

   Fakt jest faktem, w dniu dzisiejszym tj. 4 września,  zadźwięczały dzwonki w szkołach w całej Polsce. Do szkół ruszyli także strażnicy miejscy, ale nie po to by zasiąść w szkolnych ławkach. Cały najbliższy tydzień będzie można spotkać patrole ze Straży Miejskiej, które będą kontrolowały okolice placówek oświatowych w ramach akcji ”Bezpieczna droga do szkoły”.

   Strażnicy zwracają uwagę na to, jak zachowują się opiekunowie przywożący swoje pociechy do szkoły, z uwzględnieniem prawidłowego parkowania, postoju i innych zasad z zakresu ruchu drogowego. Kontrolowane będą przejścia dla pieszych w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Szczecina.  Wszystko po to, aby utrwalić w uczniach zasady prawidłowego poruszania się w mieście.

   Strażniczki z Referatu Profilaktyki będą o tym wszystkim przypominać  także na spotkaniach bezpośrednio w placówkach oświatowych, bo od wielu lat dla strażniczek szkolnych wrzesień to miesiąc intensywnych działań zarówno wokół szkół jak i w samych placówkach. Odbywa się to dwuetapowo: po pierwsze kontrolowane są tereny przyległe do szkół i przedszkoli ze szczególnym uwzględnieniem  sposobu przechodzenia przez jezdnię, a po drugie strażnicy miejscy edukują uczniów z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas przeprowadzania prelekcji w klasach i spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!