Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Posiedzenie Rady UMP w Szczecinie

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Posiedzenie Rady UMP w Szczecinie

   Polityka mieszkaniowa i narzędzia, za pomocą których można ją realizować, regulacja kwestii związanych ze służebnością przesyłu oraz sposób podziału środków na projekty z zakresu mobilności miejskiej. To tematy, które podjęli prezydenci miast zrzeszonych w UMP w ramach ostatniego posiedzenia Rady, które miało miejsce w Szczecinie.

   Spotkanie, które tym razem odbyło się w gmachu szczecińskiego Urzędu Miasta, tradycyjnie już było okazją do merytorycznej dyskusji dotyczącej ważnych dla poszczególnych miast i obszarów metropolitalnych tematów.

   Włodarze miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich, rozmawiali między innymi o kwestiach związanych z realizacją miejskiej polityki mieszkaniowej. Za przykład posłużył przypadek Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które już od wielu lat jest partnerem Miasta w realizacji działań związanych z mieszkalnictwem. O rozwiązaniach zastosowanych w stolicy Pomorza Zachodniego i korzyściach z nich płynących obecnym opowiedziała Prezes Zarządu jednostki Grażyna Szotkowska. Ze szczególnym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli samorządów spotkały się kwestie związane z przyjętymi przez Szczecin rozwiązaniami, dzięki którym możliwe jest zachęcenie do osiedlenia się w stolicy Pomorza Zachodniego specjalistów z konkretnych branż.

   W porządku obrad znalazł się również punkt dotyczący tematyki związanej ze służebnością przesyłu. Podczas posiedzenia Rady, omówiono kwestie związane z koniecznością dokonania regulacji stanu prawnego tej kwestii, bowiem obecnie wiele kilometrów sieci energetycznych oraz gazowych znajduje się na nieruchomościach będących własnością gmin.

   W trakcie spotkania podjęto także temat dotyczący wypracowania wspólnej propozycji algorytmu, za pomocą którego mógłby zostać dokonany podział środków na projekty z zakresu mobilności miejskiej (FEnIKS 2021-2027).

    

   Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza to organizacja, która powstała w 1990 r. wg projektu Instytutu Miasta pt. “Tyle państwa ile miasta”, z inicjatywy prezydenta m. st. Warszawy. Od 1993 r. ma formę fundacji. Obecnie jej Radę stanowią prezydenci 12 miast metropolii polskich, w tym m.in. Szczecina, Warszawy, Poznania, Łodzi czy też Wrocławia.

   Przewodniczącym Rady UMP jest Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski, natomiast Prezesem Zarządu UMP jest Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!