Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Pompa wróciła na swoje miejsce

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Pompa wróciła na swoje miejsce
   DSC_0196.JPG
   DSC_0190.JPG
   DSC_0178.JPG
   DSC_0176.JPG
   DSC_0197.JPG

   Zakończył się remont Alei Jana Pawła II, który obok infrastruktury drogowej obejmował również ułożenie nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

   Ekipy ZWiK-u wyczyściły i dokonały przeglądu telewizyjnego wybudowanej sieci kanalizacyjnej po obu stronach ulicy. A teraz przyszedł czas na montaż nieco bardziej dekoracyjnych elementów wystroju Alei Jana Pawła II.

   Stoją już wzdłuż deptaka, odnowione wcześniej w warsztacie Spółki 4 ozdobne hydranty, które oczywiście obok zabytkowego wyglądu są w pełni sprawne i pełnią funkcje p-pożarowe.

   Następna w kolejności do ustawienia jest zabytkowa ręczna pompa wodociągowa tzw. berlinka pochodząca z połowy XIX wieku, która na czas remontu ulicy zniknęła ze skrzyżowania Alei JP II i ul. Mazurskiej w magazynie szczecińskich wodociągów.

   - Aktualnie zakończyły się prace polegające na jej ustawieniu, poczynając od przeglądu samej studni i właściwego przygotowania granitowej podbudowy kolumny pompy - mówi Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWIK Sp. z o.o. w Szczecinie. - Następnie odlew zostanie ustawiony w dwóch etapach - najpierw do połowy wysokości co widzimy na fotografiach - a następnie wewnętrzny mechanizm pompy zostanie przyłączony i sprawdzony. Na końcu przybędzie górna część odlewu wraz z wieńczącą całość ozdobną koroną. Pompa będzie podawać wodę po kilkukrotnym „wajchowaniu” dźwignią.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!