Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Podwórka przyjazne mieszkańcom

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Podwórka przyjazne mieszkańcom
   6.JPG
   8.JPG
   2.JPG
   4.JPG
   7.JPG
   9.JPG
   1.JPG
   3.JPG
   5.JPG

   Znamy kolejne wspólnoty mieszkaniowe, które otrzymają dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programów Zielone Podwórka i Przedogródki Szczecina. Dzięki nim zaniedbane tereny zmieniają się w zielone miejsca, przyjazne mieszkańcom.

   W tegorocznym naborze, który trwał od stycznia do marca wpłynęło łącznie 14 wniosków - 4 na przedogródki i 10 na podwórka.

   W tym roku Miasto na dwa programy przeznaczyło 600 tys. zł. Komisja po przeanalizowaniu dokumentacji, przyznała dofinansowanie poniższym wspólnotom mieszkaniowym:

   Boh. Warszawy 98,

   Bol.Śmiałego 7

   Kopernika 11-12

   Piastów 72

   - W przypadku przedogródków przy ul. B.Śmiałego 7 i Piastów 72 mamy do czynienia z kontynuacja inwestycji rozpoczętych w ubiegłych latach - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Z kolei wspólnota mieszkaniowa przy ul. Kopernika 11-12 zakończyła remont elewacji, który wzbudza wiele pozytywnych emocji wśród mieszkańców oraz w mediach. Zagospodarowanie terenu przed budynkiem będzie zwieńczeniem całej inwestycji.

   Podwórko przy ul. Boh.Warszawy 98 to teren, gdzie przeprowadzono kompleksową modernizację oficyn wraz z remontem elewacji. Wyremontowane podwórko będzie dodatkowym elementem rewitalizacji tego miejsca

   ZBiLK jeszcze w tym roku będzie wnioskował do Rady Miasta o dodatkowe pieniądze w ramach programów Zielone Podwórka i Przedogródki Szczecina, aby móc sfinansować kolejne inwestycje zgłoszone przez wspólnoty przy ul. Pocztowej 14, Wojska Polskiego 130-132 oraz Bogumiły 11-14.

   Program Zielone Podwórka ruszył w 2008 roku. Od tego czasu, dzięki wsparciu gminy, wyremontowano już 144 terenów. W sumie, przez ostatnie 14 lat, wspólnoty otrzymały pomoc na ten cel w wysokości ok 15,5 mln zł.

   Program Zielone Przedogródki wystartował w 2015 roku i od tego czasu również cieszy się dużym zainteresowaniem. W ciągu sześciu lat programu zrealizowano 66 projektów, które gmina dofinansowała kwotą ok 4,5 mln zł.

   Oba programy pozwoliły zmienić zaniedbane dotąd miejsca w uporządkowane, zielone tereny, które zyskują nowych gospodarzy. Dzięki nim, mieszkańcy mogą żyć i wypoczywać w przyjaznym otoczeniu.

   Programy w imieniu Miasta realizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

   W załączniku zdjęcia podwórka przy ul. Malczewskiego 19-19D, wyremontowanego w ubiegłym roku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!