Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Pijana matka z dzieckiem ujęta przez strażników miejskich

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Pijana matka z dzieckiem ujęta przez strażników miejskich

   Kolejny upalny czerwcowy dzień, tak było wczoraj. Nie dziwi zatem fakt, że mieszkańcy korzystali z możliwości spacerowania w parku i schładzania się lodami. Taką formę odpoczynku wybrała też pewna szczecinianka, zabierając ze sobą dwuletnie dziecko do jednej z kawiarni w parku Kasprowicza na Jasnych Błoniach. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jej stan absolutnie wykluczający sprawowanie opieki nad dwuletnim maluchem.

   W dniu 22 czerwca w trakcie realizacji zadań służbowych związanych z egzekwowaniem nieprawidłowego parkowania w okolicach Urzędu Miejskiego i parku Kasprowicza dwoje strażników otrzymało od przechodnia informację, iż na Jasnych Błoniach w okolicach kawiarni „Między wierszami” przebywa wraz z dzieckiem pijana kobieta. Strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce i ujrzeli siedzącą na chodniku kobietę i dziecko w wózku.

   Zachowanie kobiety i woń alkoholu wydobywająca się z jej ust wskazywały, iż kobieta jest prawdopodobnie pod jego wpływem. W związku z tą sytuacją i mając na względzie dobro dziecka została na miejsce wezwana Policja. W międzyczasie matka próbowała odejść z maluszkiem, uniemożliwił jej to funkcjonariusz Straży Miejskiej ostrzegając kobietę ,że próba oddalenia się z dzieckiem będzie skutkowało użyciem środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej.

   Mimo przybycia na miejsce zdarzenia policjantów dalej próbowała odjechać z wózkiem. I wtedy nastąpiła kulminacja agresji pijanej ( jak się potem okazało) kobiety, która została zakończona użyciem kajdanek i chwytów obezwładniających.
   Strażnik udzielił interweniującej policjantce wsparcia, stosując siłę fizyczną, której celem było przytrzymanie kobiety w pozycji leżącej. Już mając założone kajdanki kobieta podnoszona z ziemi przez funkcjonariuszy ugryzła w udo policjantkę i strażnika. Przez cały czas trwania interwencji maluchem w wózku zajmowała się strażniczka, partnerka z patrolu ugryzionego strażnika.

   Na miejsce przybyła krewna kobiety, która zabrała dziecko do domu. Dalsze czynności realizowała już Policja, która po wykonaniu kobiecie badania stanu trzeźwości alkomatem zrejestrowała wynik prawdopodobnej zawartości alkoholu 2.5 promila.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!