Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Oktoberfest Szczecin po raz 5!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Oktoberfest Szczecin po raz 5!
   Oktoberfest_1.jpg
   Oktoberfest_8.jpg
   Oktoberfest_18.jpg

   To będą trzy dni pełne dobrej zabawy i wybornego piwa. Rzemieślnicze browary, ciekawe rozmowy, zabawne quizy, muzyka na żywo i spora dawka dobrego humoru – tak zapowiada się tegoroczna odsłona piątego już Oktoberfest Szczecin.

   W drugi weekend października zapraszamy na Aleję Kwiatową, gdzie wspólnie z dwudziestoma browarami będziemy świętować Oktoberfest Szczecin 2023. Wydarzenie już na dobre wpisało się zarówno w miejską przestrzeń jak i kalendarz najchętniej odwiedzanych spotkań przez piwowarów z całej Polski.

   Aleja piwem i miodem płynąca

   W tym roku na 20. stoiskach sprzedażowych spotkamy zarówno stałych bywalców naszego święta m.in. Browary Maltgarden, Witnica czy Browar za Miastem, ale także nowicjuszy. Po raz pierwszy do Szczecina przyjadą Browar Sady spod Poznania, Browar Świdnica, Browary Kalea oraz Erl Bru czy Browar Odrzański. Jako nowość wystąpi także szczeciński Browar Bespoke.

   Oktoberfest Szczecin to święto małych i dużych browarów kraftowych, które często tworzą rodziny i przyjaciele. Oferty piwowarów powinny zaspokoić każdego smakosza. Bo w asortymencie znajdą się browary nutą goryczki, wywarzone na różnych słodach, z owocowymi dodatkami, klasyczne z procentami, ale też i bez. Wszystkie przygotowane z największą starannością, w leżakowane w odpowiednich warunkach, ale przede wszystkim tworzone z pasją i sercem. Oprócz piw w sprzedaży będą również miody piwne, wina i nalewki.

   Duża dawka wiedzy i dobrego humoru

   Od piątku do niedzieli Aleję Kwiatową będzie wypełniał zapach chmielu, drożdży i zbóż. Przez cały czas będzie można porozmawiać z wystawcami, zapoznać się ze sztuką warzenia piw, poznać nieco ciekawostek i później sprawdzić się chociażby w quizach z wiedzy nt. piwowarstwa. Nie zabraknie także prelekcji doświadczonych piwowarów i degustacji. Wieczorową porą na naszej scenie będzie głośno i wesoło. W piątek i sobotę wystąpią dla publiczności zespoły QAR, Something On The Wall czy Zbychu Grabowski ze swoim stund upem.

   Spacer z przewodnikiem

   „Pivny Szczecin”? Zgadza się. Portowe miasto ma też swoją historię związaną z piwem. Co więcej, tych historii jest całkiem sporo i nie usłyszymy o nich tak po prostu. Tylko podczas specjalnego spaceru z przewodnikiem turystycznym. Osoby, które chciałyby dowiedzieć się, skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo; jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew; dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie; co łączy piwo z chlebem; w jaki sposób piwo ratowało życie; czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo, koniecznie muszą wziąć udział w spacerze piwnym połączonym z degustacją.

   Spacer odbędzie się 6 i 7 października o godz. 16.00. Bilety na wydarzenia można kupić w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

   Na wydarzenie zapraszamy od 6 do 8 października w godzinach:

   piątek: 16:00-24:00

   sobota: 12:00-24:00

   niedziela: 12:00-18:00

   Szczegóły wydarzenia znajdziemy na stronie www.kolorowaaleja.pl oraz na Facebooku – Oktoberfest Szczecin 2023.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!