Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Odwiedź EcoGenerator i zobacz to na własne oczy!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Odwiedź EcoGenerator i zobacz to na własne oczy!

   Co dzieje się z odpadami zmieszanymi, które wyrzucasz do kosza? Jak wytwarza się z nich energię? Jak w ten sposób Szczecin chroni środowisko? Jak Ty możesz to robić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają przy ul. Logistycznej, w EcoGeneratorze. Od 1 października nasz zakład ponownie otwiera się dla grup zorganizowanych. Zapraszamy do obejrzenia go od środka i do udziału w ważnej lekcji ekologii.

   Po wielu miesiącach izolacji, którą wymusiła na nas pandemia, ponownie otwieramy szeroko swoje bramy dla gości. Do tej pory przekroczyło je kilka tysięcy osób, głównie dzieci i młodzieży.

   Od 1 października znów ruszamy z zapisami i zapraszamy na wycieczki edukacyjne grupy zorganizowane. Mamy mnóstwo ciekawych informacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasza oferta edukacyjna skierowana jest do grup dzieci od drugiej klasy szkoły podstawowej, które powinny liczyć około 20 osób. Dojazd do zakładu należy zorganizować we własnym zakresie. Do ul. Logistycznej można dostać się autobusem linii nr 76.

   W ramach około 1,5 godzinnej wizyty, oferujemy krótkie spotkanie edukacyjne w naszej sali konferencyjnej oraz wycieczkę po zakładzie, podczas której opowiadamy o jego funkcjonowaniu i pokazujemy najciekawsze miejsca. Nasi goście będą mieli okazję m.in. zobaczyć bunkier, w którym odbierane są wszystkie odpady oraz to, jak pracuje w nim charakterystyczna wielka stalowa łapa, czyli chwytak.

   Przyjrzymy się płomieniom, które trawią odpady i zapoznamy się z urządzeniami, które oczyszczają spaliny. Nie ominiemy także muru z wyjątkowym muralem, przy którym będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, a na koniec każdy z uczestników otrzyma ecogeneratorowy upominek. Serdecznie zapraszamy!

   Na wizyty można umawiać się mailowo wysyłając wiadomość na adres: wizyty@ecogenerator.eu Należy podać nazwę szkoły/instytucji, liczbę osób, grupę wiekową oraz kontakt do organizatora wyjścia. Potwierdzeniem rezerwacji terminu będzie wiadomość zwrotna. Planujemy przyjęcie jednej grupy w tygodniu, tylko w środy o godz. 9. Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem tel. 91 50 66 204.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!