Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Odkryj z nami tajemnice wieży Quistorpa

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Odkryj z nami tajemnice wieży Quistorpa

   To już jutro! Punktualnie o godz. 10.00 zapraszamy do wyjątkowych poszukiwań fragmentów wieży Quistorpa.

   Przypominamy. Okazją do spotkania będą prace przygotowawcze związane z realizacją projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który ma na celu uporządkowanie i zagospodarowanie terenu wokół wieży Quistorpa.

   - Zanim jednak na dobre ruszy realizacja projektu chcemy dokładnie przyjrzeć się i zinwentaryzować to co kryją jeszcze okolice wieży - mówi Michał Dębowski, Miejski Konserwator Zabytków. – Przypuszczamy, że wiele unikatowych fragmentów samej wieży może ciągle zalegać pod warstwami ziemi, mchu i roślinności, dlatego już dziś chcemy zaprosić mieszkańców do wspólnego poszukiwania ostatnich świadków historii tego miejsca.

   Znalezione relikty architektoniczne (cegły, detale, płytki posadzkowe, czy fragmenty rzeźb i innych elementów dawnego wystroju wieży) zostaną nie tylko ocenione i zinwentaryzowane przez specjalistów, ale również wyeksponowane na miejscu w specjalnych koszach już po zakończeniu prac związanych z realizacją projektu SBO.

   - Zachęcamy wszystkich mieszkańców i pasjonatów historii do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu –– dodaje Michał Dębowski.

   Podczas wydarzenia będzie również okazja do zapoznania się z historią wieży oraz planowanymi działaniami związanymi z realizacją projektu SBO. Wszyscy uczestnicy wezmą również udział w krótkim instruktarzu, tak aby cały proces przebiegł sprawnie i bezpiecznie.

   Zalecamy zabrać ze sobą wygodne ubrania i obuwie oraz rękawice robocze.

   UWAGA! Prosimy o nieprzynoszenie ze sobą wykrywaczy metali oraz jakichkolwiek innych urządzeń technicznych służących poszukiwaniom zabytków. Wszystkie niezbędne sprzęty będą dostępne na miejscu.

   Termin wydarzenia: 11 maja 2024 r. (sobota), start: godz. 10.00

   Miejsce: przed ruinami wieży Quistorpa

    

   Organizatorzy: Zakład Usług Komunalnych, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków.

   Partnerzy: Rada Osiedla Arkońskie – Niemierzyn, Stowarzyszenie Denkmal Pomorze.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!