Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Nowe zasady współpracy z NGO – przewodnik

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Nowe zasady współpracy z NGO – przewodnik

   Przedstawicieli organizacji pozarządowych już dziś zachęcamy do zapoznania się z nowymi zasadami współpracy finansowej Gminy Miasto Szczecin z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

   Od października brak informacji o sposobie zapewniania dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w ofercie zadania publicznego spowoduje odrzucenie wniosku na etapie oceny formalnej.

   Celem wprowadzenia ustawy jest stopniowa poprawa dostępności, dzięki której osoby ze szczególnymi potrzebami w sposób możliwie samodzielny i komfortowy będą mogły korzystać z budynków i usług publicznych.

   Organizacje pozarządowe realizujące zadanie publiczne finansowane ze środków publicznych są zobligowane do wdrożenia rozwiązań pozwalających na szersze i bardziej otwarte możliwości włączania w te działania osoby ze szczególnymi potrzebami.

   Z dniem 18 października 2023 r. wchodzą w życie nowe zasady współpracy finansowej Gminy Miasto Szczecin z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Brak informacji o sposobie zapewnienia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w ofercie zadania publicznego spowoduje odrzucenie wniosku na etapie oceny formalnej. Więcej informacji w zakładce DOTACJE

   Aby ułatwić to zadanie, wspólnie z fundacją Sektor 3 oraz warszawską fundacją Kultury bez Barier, przygotowaliśmy Przewodnik po dostępności dedykowany organizacjom pozarządowym. W publikacji znajdują się przydatne informacje, które na poziomie pisania wniosków o dofinansowanie pomogą odpowiedzialnie zapewnić dostępność.

   Zapewnianie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami to rola niezwykle istotna w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu i marginalizacji osób, których potrzeby są szczególne z powodu indywidulanych okoliczności oraz zapewnienia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!