Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Nowe chodniki nie tylko w ramach wielkich inwestycji

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Nowe chodniki nie tylko w ramach wielkich inwestycji

   Najbardziej widoczne są zawsze duże działania w centrum miasta. Komfort mieszkańców poprawia się jednak także w miejscach oddalonych od głównych ulic Szczecina. W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z budową nowych chodników na Osiedlu Drzetowo-Grabowo oraz na Prawobrzeżu.

   60 dni będzie miała firma Elbud na wykonanie nowego ciągu pieszego w rejonie skrzyżowania Miedzianej z Ceglaną. Przedmiotowa inwestycja  stanowi etap 2 zagospodarowania terenów przy Przedszkolu Publicznym nr 73.

   - W ramach zadania planuje się budowę chodnika zlokalizowanego na ul. Miedzianej, o długości ok. 100 m - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Nawierzchnia zostanie wykonana z betonowych płytek chodnikowych dopasowanych kolorem i kształtem do istniejących ciągów pieszych. W obrębie skrzyżowania po zachodniej stronie inwestycji pojawi się sugerowane przejście dla pieszych. Przebudowane zostaną również zjazdy do garaży.

   Ten sam wykonawca przejmie 7 czerwca drugi plac budowy, związany z poprawą bezpieczeństwa i komfortu pieszych. Na zadanie „Budowa chodnika w ciągu ul. Kołowskiej w Szczecinie na odcinku od ul. Żwirowej do ul. Dmowskiego” także będzie miał dwa miesiące. W przypadku obu inwestycji wartość umowy to około 150 tysięcy każda.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!