Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Nowa zastępczyni prezydenta Krzystka

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Nowa zastępczyni prezydenta Krzystka

   Zmiana w gronie zastępców prezydenta Szczecina. Z urzędu odchodzi Krzysztof Soska, zastępca odpowiedzialny za sferę społeczną. Nowym zastępcą prezydenta Krzystka będzie Lidia Rogaś, dotychczasowa szefowa Wydziału Oświaty.

   Z dniem 31 maja br. Krzysztof Soska kończy pracę jako zastępca prezydenta Szczecina. Funkcję tę objął w kwietniu 2010 r. Odpowiadał za sprawy kultury, sportu, edukacji oraz opieki społecznej i zdrowia. Odejście Krzysztofa Soski jest wynikiem jego decyzji dotyczącej budowania ścieżki kariery zawodowej poza samorządem, nie kończy jednak współpracy pomiędzy Piotrem Krzystkiem, a jego dotychczasowym zastępcą.  Krzysztof Soska pozostanie przedstawicielem Szczecina w Euroregionie Pomerania, będzie też nadal zasiadał w radzie nadzorczej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

   Lidia Rogaś, dla której nominacja na zastępcę prezydenta oznacza awans w ramach struktury, jest wieloletnim dyrektorem Wydziału Oświaty. W urzędzie pracuje od 18 lat. Po przyjęciu nowych obowiązków, poza oświatą będzie odpowiadała także za kulturę, sport i opiekę społeczną ze zdrowiem.

   O zmianie poinformowano na spotkaniu z dyrektorami szczecińskich instytucji kultury, szkół oraz jednostek sfery społecznej. Podczas spotkania prezydent Krzystek podziękował Krzysztofowi Sosce za zaangażowanie. Z kolei przedstawiając Lidię Rogaś wskazał na jej doświadczenie w samorządzie podkreślając, że będzie ona kolejnym merytorycznym zastępcą w jego otoczeniu z awansu w ramach urzędowej struktury.

   Jak z dumą podkreślił prezydent Szczecina Piotr Krzystek, po tej zmianie kobiety będą stanowiły połowę składu kolegium prezydenckiego. Obok Lidii Rogaś w gronie najbliższych współpracowników są jeszcze Anna Szotkowska odpowiadająca za sferę mieszkaniową i komunalną oraz skarbniczka Dorota Pudło Żylińska. Kolegium prezydenckie tworzą także zastępcy Michał Przepiera i Daniel Wacinkiewicz oraz Ryszard Słoka Sekretarz Miasta.

    

   Nota biograficzna

   Lidia Rogaś, jest rodowitą szczecinianką, przez całe życie zawodowe związana ze szczecińską oświatą. Posiada bogatą wiedzę na temat szkolnictwa oraz doświadczenie w zakresie zarządzania. Jest absolwentką klasy o profilu matematyczno-fizycznym V Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, mgr filologii polskiej. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie diagnozy i ewaluacji oraz podyplomowe studia zarządzania w oświacie i dydaktyki przedsiębiorczości, a także kurs kwalifikacyjny z zakresu mierzenia jakości pracy szkół i placówek oświatowych. Posiada status nauczyciela dyplomowanego. 

    

   Karierę zawodową rozpoczęła jako nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2. Doświadczenie zawodowe zdobyła również podczas pracy w Kuratorium Oświaty w Wydziale Diagnoz i Strategii. W latach 2007-2011 pełniła funkcję Dyrektora Wydziału Oświaty. Następnie zajmowała stanowisko ds. analiz i strategii oraz koordynowała zadania w zakresie nadzoru oraz obsługi organizacyjnej szkół i placówek oświatowych. Od roku 2015 na stanowisku dyrektora Wydziały Oświaty. Za swój największy dotychczasowy sukces zawodowy uznaje spokojne wdrożenie wprowadzonych w Polsce zmian ustroju szkolnego w latach    2016- 2019. Jak mówi, było to możliwe dzięki doświadczeniu w zarządzaniu oświatą, lecz przede wszystkim współpracy z całym środowiskiem. W 2017 roku zdobyła tytuł Osobowość Roku w kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!