Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Nowa miejska strefa rekreacyjna. Poznaliśmy oferty

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Nowa miejska strefa rekreacyjna. Poznaliśmy oferty

   Do przetargu na stworzenie miejskiej strefy rekreacyjnej u zbiegu ulic Wendeńskiej i Hożej stanęły dwie firmy. Rozpoczęła się analiza ofert.

   W swoim budżecie Zakład Usług Komunalnych ma przeznaczone na ten cel 2 177 500,00 zł brutto. Tymczasem chęć budowy nowego miejsca zadeklarowały dwie firmy: Usługi Budowlane Wiesław Furtak, która prace wyceniła na 2 584 000,00 zł oraz Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI, które podało kwotę 4 291 028,76 zł. Trwa teraz analiza ofert.

   Oświetlona miejska strefa rekreacyjna znajdzie się u zbiegu ulic Wendeńskiej i Hożej. Wykonawca na przeprowadzenie zadania będzie miał 340 dni.       

   - W tym czasie przebuduje istniejące schody - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Konieczne będzie także przeniesienie w inne miejsce strefy urządzeń siłowni pod chmurką. Wcześniej urządzenia będą musiały przejść renowację, przeglądy i ewentualne naprawy. Siłownia znajdzie się w strefie placu zabaw.

   Na terenie inwestycji odnalezione zostały płyty nagrobne i elementy pomników. Wszystkie, zgodnie z zasadą poszanowania, przeniesione zostaną do lapidarium. Przejdą również zabiegi konserwatorskie.

   Istniejące alejki zostaną rozebrane, podobnie jak elementy małej architektury. W tym miejscu znajdą się ścieżki z naturalnego kruszywa.

   - Wybudowane zostanie ich odwodnienie - informuje Andrzej Kus. - Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną także ciągi pieszo-rowerowe o asfaltowej nawierzchni. Na terenie parku znajdą się również nawierzchnie żwirowe.

   Dzieciom udostępniony będzie nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Znajdą się na jego terenie takie zabawki, jak: linarium, równoważnia, huśtawka „ptasie gniazdo”, zabawka „Labirynt XXL”. Wybudowana zostanie też strefa street workout.

   Na terenie parku znajdziemy elementy małej architektury: ławki parkowe, kosze na śmieci, pojemniki na torebki na psie odchody, tablice regulaminowe, informacyjne i historyczne, stojaki na rowery. Posadzone będą krzewy, wykonane rabaty bylinowe i traw ozdobnych. Założone zostaną nowe trawniki, a istniejącą przejdą regenerację oraz procesy pielęgnacyjne.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!