Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Nie spać – biegać! Startują zapisy na 5. Szczeciński Bieg Nocny

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Nie spać – biegać! Startują zapisy na 5. Szczeciński Bieg Nocny

   Do biegu, gotowi, start! Ruszamy z zapisami do 5. edycji Szczecińskiego Biegu Nocnego. Im szybciej się na to zdecydujecie, tym lepiej, bo ceny pakietów rosną wraz z upływem czasu.


   5. edycja szczecińskiego Biegu Nocnego odbędzie się w nocy z 10 na 11 maja. Zawodnicy pod osłoną nocy pokonają 5. lub 10. kilometrową trasę, która będzie wiodła przez ścisłe centrum naszego miasta.

   - Ale zacznijmy od początku. Bieg rozpocznie się na Jasnych Błoniach, gdzie będzie też ulokowane nasze miasteczko biegowe. Tam w świetle gwiazd i kolorowych neonów biegacze będą mogli przygotować się do startu, rozgrzać, zostawić swoje rzeczy i po zakończeniu zawodów je odebrać. Bo w tym samym miejscu bieg się zakończy - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

   Zawodnicy będą mieli do pokonania 5. kilometrową pętlę, która przebiegnie przez centrum Szczecina. Ci, którzy wybiorą 10 km, przebiegną ją dwa razy. Na trasie pojawią się punkty nawodnienia, pomiar czasu oraz świetlne aranżacje. Nocą miasto wygląda zupełnie inaczej.

   - Zapisy na bieg właśnie ruszyły. Biegacze, którzy chcieliby wziąć udział w 5. edycji biegu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod linkiem DO:ST:AR:TU (domtel-sport.pl). W wydarzeniu może wziąć udział łącznie 1500 zawodników - dodaje Celina Wołosz

   W pierwszej puli zapisów, która trwa do 18 lutego można zdobyć pakiet startowy już za 75 zł, jest też wariant z okazjonalną koszulką za 125 zł! Im później, tym drożej. Pakiety startowe będzie można odebrać już dzień wcześniej w wyznaczonym przez organizatora biurze zawodów oraz w dniu zawodów na terenie miasteczka biegowego.

   Po więcej szczegółów zapraszamy na nasze wydarzenie na Facebooku 5. Szczeciński Bieg Nocny oraz na naszą stronę internetową www.zstw.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!