Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Nagrody dla najlepszych pracowników socjalnych

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Nagrody dla najlepszych pracowników socjalnych

   Pomagają, wspierają, otaczają opieką potrzebujących. Pracownicy socjalni, bo o nich mowa, w przededniu swojego święta, tradycyjnie już zostali wyróżnieni przez Prezydenta Miasta.

   Osoby zatrudnione w placówkach pomocy społecznej, na co dzień wykonują niezwykle ważny i wymagający zawód, choć często ich praca jest niedoceniana. W tym roku Prezydent Miasta wyróżnił 20 pracowników, których na co dzień można spotkać w m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, Domach Pomocy Społecznej i Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień.

   Dzień Pracownika Socjalnego został ustanowiony w art. 121 ust. 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. Rokrocznie obchodzony jest 21 listopada. Święto osób zatrudnionych w instytucjach realizujących zadania polityki społecznej zostało wpisane do ustawy o pomocy społecznej przyjętej w roku 1990. Ustanowione zostało na pamiątkę spotkania Joanny Staręgi - Piasek i Jacka Kuronia z pracownikami pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego w miejscowości Charzykowy w 1989 roku.

   Podczas tegorocznej uroczystości, która odbyła się w Will Lentza, wręczono 20 nagród  pracownikom zatrudnionym w jednostkach organizacyjnych Gminy. Wszystkie wyróżnione osoby posiadają minimum trzyletni staż pracy w swoich jednostkach oraz wyróżniają się inicjatywą i szczególnymi osiągnięciami zawodowymi.

   W tym roku nagrodzeni zostali:

   - Dorota Nowak oraz Elżbieta Kaczmarczyk – pracownice Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta";

   - Jolanta Kukuła – pracownica Domu Pomocy Społecznej przy ul. W. Broniewskiego;

   - Ewelina Bińkowska oraz Małgorzata Gracz zatrudnione w Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej;

   - Iwona Jędrzejak – pracownica Ośrodka Wsparcia dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych;

   - Sylwia Floryn, Aneta Rochna oraz Zbigniew Sućko  zatrudnieni w Centrum Opieki nad Dzieckiem;

   - Paweł Lipa ze Środowiskowego Domu Samopomocy;

   - Anna Lepert, Joanna Lemiecha, Paweł Łukaszewski, Roksana Paliwoda, Grażyna Pułtorak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie;

   - Agnieszka i Tomasz Bruczko  - Rodzina Zastępcza Zawodowa;

   - Beata Niziurska ze Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień;

   - Jolanta Harabuda ze Szczecińskiego Centrum Świadczeń;

   - Barbara Osial z Zespołu Żłobków Miejskich.

   Ponadto Wyróżnieniem Prezydenta Miasta Szczecin została uhonorowana również organizacja pozarządowa. W tym roku wyróżnienie zostało przyznane Radosławowi Budzyńskiemu-Świerszczowi - prezesowi Spółdzielni Socjalnej „Meritum” za współpracę i zaangażowanie w kształtowanie polityki społecznej miasta  oraz skuteczne podejmowanie inicjatyw na rzecz  rozwoju zatrudnienia socjalnego i reintegracji zawodowej.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!