Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Na Prawobrzeżu poprawiło się bezpieczeństwo pieszych

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Małe zadania są najbardziej zauważalne dla mieszkańców poszczególnych osiedli. W ostatnich dniach w 5 miejscach na prawobrzeżu poprawiło się bezpieczeństwo pieszych. Zakończyły się prace związane z budową wyniesionych przejść. Powstały także nowe miejsca parkingowe w innej części miasta, na ulicy Księżnej Zofii.

   Przedmiotem umowy była realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn.: Bezpieczne przejścia dla pieszych na osiedlu Słonecznym i Majowym w ciągu ul. Rydla, Kostki-Napierskiego i Iwaszkiewicza w Szczecinie.

   - Gotowe są już przejścia na wysokości ul. Rydla 92, Kostki-Napierskiego 14 i 59 oraz na wysokości ul. Kostki Napierskiego 83, Iwaszkiewicza 89 - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Wykonane prace wymuszą na kierowcach ograniczenie prędkości, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych.

   Na ulicy Księżnej Zofii zaplanowano poszerzenie dwóch istniejących zatok parkingowych o szerokości 2,5 m do szerokości 5,3 m. Dzięki zmianom pojawiło się 5 dodatkowych miejsc postojowych, co jest istotne dla mieszkańców i rodziców odbierających dzieci z okolicznego przedszkola.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!