Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Mniej komarów

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Mniej komarów

   Jak co roku, u progu lata, Zakład Usług Komunalnych przeprowadzi odkomarzanie Szczecina. 

   Na pierwszy ogień pójdzie Cmentarz Centralny. W kolejnych dniach czerwca ekipa odkomarzająca pojawi się w parkach, na skwerach i zieleńcach, kąpieliskach oraz pozostałych cmentarzach komunalnych, a także w rejonie lotniska Dąbie. Łącznie odkomarzaniem objętych zostanie  prawie 90 hektarów terenów miejskich.

   Odkomarzanie jest powtarzane w drugiej połowie lata, najczęściej w sierpniu. Obejmuje wtedy te same tereny i ma na celu podtrzymanie efektu. Dokładne terminy i plan działań jest jednak ustalany w zależności od  pogody i występowania zmasowanego wylęgu komarów.

   Odkomarzanie przeprowadzane jest w Szczecinie od 1994 roku, odbywa się co najmniej dwukrotnie w ciągu roku. Akcję przeprowadza się techniką zamgławiania na gorąco. Środki chemiczne użyte przeciw komarom posiadają świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa, o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi. W tym roku zadanie wykonuje firma Pestokil Bartosz Kopczuk . Koszt to ponad 31 tys. zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!