Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   #mikrodotacje2024: Ostatnia szansa na złożenie oferty

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   #mikrodotacje2024: Ostatnia szansa na złożenie oferty

   Tylko do 21 marca szczecińskie organizacje pozarządowe mogą składać oferty w pierwszym naborze wniosków w programie #mikroDOTACJE 2024.

   Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin zaprasza organizacje i grupy nieformalne działające na terenie Szczecina i na rzecz szczecinian do składania wniosków o realizację mikrodotacji. Czas na złożenie wniosków upływa 21 marca 2024 roku. Realizacja zadań możliwa jest w terminie od 1 kwietnia 2024 do 31 lipca 2024.

   W roku 2024 na realizację inicjatyw w programie #mikroDOTACJE 2024 przeznaczono 120 000 zł, które zostaną rozdysponowane w minimum dwóch naborach:
   • w naborze 1 – 60.000 zł,
   • w naborze 2 – 60.000 zł.

   W szczególnych przypadkach, Komisja Oceny Wniosków, może zdecydować o zwiększeniu lub zmniejszeniu środków finansowych w danym naborze. Minimalna kwota dofinansowania mikrodotacji wynosi 1.000,00 zł brutto, a maksymalna kwota dofinansowania mikrodotacji może wynieść 5.000,00 zł brutto. Wnioskodawca jest zobowiązany do zapewnienia co najmniej 10% wkładu własnego osobowego i/lub wkładu finansowego, w stosunku do wnioskowanej kwoty na realizację mikrodotacji.

   - Procedura naboru wniosków na realizację mikrodotacji odbywa się tylko i wyłącznie poprzez serwis Witkac.pl i ogłoszony tam, przez Fundację Sektor3, konkurs naboru wniosków powiedziała Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta. 

   Za działania priorytetowe w naborze pierwszym uznaje się:

   1.  działania realizowane w ramach inicjatyw w Tygodniu Inicjatyw Pozarządowych (10-14.06.2024 r.), z wyłączeniem spotkania POD PLATANAMI (15.06.2024),
   2.  inicjatywy realizowane przez grupy nieformalne pod auspicjami organizacji pozarządowej,
   3.  inicjatywy na rzecz seniorów, dzieci i młodzieży szkolnej.
   4.  inicjatywy realizowane przez młode organizacje pozarządowe.
   5.  W roku 2024 skupiamy się również na wartości proponowanych rezultatów, które mają być osiągnięte przez realizację działań oraz proponowanych zmianach jakie organizacje chcą wprowadzić poprzez swoje działania. Szczegółowe informacje w tym zakresie można znaleźć w regulaminie konkursu oraz dokumentach konkursowych.

   - W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu oraz uczestnictwa w spotkaniach informacyjnych online, na temat programu - dodała Sylwia Cyza-Słomska. 

    Spotkanie informacyjne online 3 – 18.03.2024 (poniedziałek), godz. 17.30

   Program #mikroDOTACJE 2024 to kontynuacja, rozpoczętego w 2016 roku, programu wspierania organizacji pozarządowych z terenu Miasta Szczecin, na zasadach regrantingu. Od 2016 roku Operatorem środków finansowych pochodzących z budżetu Miasta Szczecin jest Fundacja Sektor 3, która prowadzi Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin.

   Więcej: Aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego - Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!