Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Mikołajkowy Przejazd Rowerowy przez Szczecin

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Mikołajkowy Przejazd Rowerowy przez Szczecin

   Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zapraszam na kolejną edycję wyjątkowego wydarzenia - Mikołajkowego Przejazdu Rowerowego przez Szczecin.

   Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników jazdy na rowerze, zarówno ze Szczecina, jak i z całego regionu Pomorza Zachodniego, do wspólnego świętowania w duchu świątecznej radości i aktywności.

   Gdzie i kiedy?

   Rowerzyści spotykają się 6 grudnia o godzinie 19:00 na Placu Solidarności, skąd wyruszą w barwną, mikołajkową karawanę ulicami stolicy Pomorza Zachodniego.

   Trasa Przejazdu

   Gryfus Przygotował malowniczą trasę o długości około siedmiu kilometrów. Uczestnicy świątecznego przejazdu będą mijać świąteczne jarmarki i najbardziej charakterystyczne miejsca Szczecina, w tym Aleję Kwiatową, Plac Adamowicza, Plac Lotników oraz Aleję Wojska Polskiego. Zakończenie przejazdu nastąpi w miejscu startu, czyli ponownie na Placu Solidarności.

   Bezpieczeństwo i atrakcje

   Za bezpieczeństwo uczestników będą odpowiedzialni wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników do ubrania się w kolorowe stroje mikołajowe i udekorowania swoich rowerów w świątecznym duchu. Dodatkowo, Szczeciński Rower Miejski przygotował dla uczestników wydarzenia niespodziankę – 10 rozświetlonych iluminacjami rowerów Bike_S. Rowery będą dostępne od 18.30 na stacji BikeS przy placu Rodła.

   Cel Przejazdu

   „Przejazd rowerzystów to nie tylko świąteczna zabawa. To także ważny sygnał dla władz miasta i województwa o rosnącej społeczności rowerzystów i potrzebie dalszego rozwoju infrastruktury rowerowej w Szczecinie oraz na Pomorzu Zachodnim. Nasz przejazd to manifestacja pasji rowerowej i apel o lepsze warunki dla cyklistów w naszym regionie” podkreśla Michał Rachowski, organizator wydarzenia i członek Rady Programowej klubu.

   Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus, dodaje: „To kontynuacja tradycji zapoczątkowanej przez Rowerowy Szczecin. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, a także starszych miłośników dwóch kółek. Tempo przejazdu będzie dostosowane do najmłodszych, a udział niepełnoletnich możliwy jest pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.”

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!