Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Marynarz zmienił się w Świętego Mikołaja

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Marynarz zmienił się w Świętego Mikołaja
   4.jpg
   2.jpg
   3.jpg
   1.jpg

   Ma ogromną brodę, czapkę, spodnie i wielki kubrak. Pomnik Marynarza z Alei Fontann ubrany został w strój Świętego Mikołaja. Oznacza to jedno, do rozpoczęcia Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego pozostały już tylko godziny.

   Ponad 40-letni pomnik mierzy 5 metrów. W Alei Fontann ustawiony został 19 czerwca 1980 roku za sprawą pomysłodawców – Towarzystwa Przyjaciół Szczecina, wnioskodawcy – Zbigniewa Abrahamowicza (głównego architekta miasta) i rzeźbiarza – Ryszarda Chachulskiego. Od tamtej pory marynarz dumnie spogląda w kierunku pl. Grunwaldzkiego, przypominając o morskim charakterze miasta.

   W grudniu nasza wizytówka Szczecina ubierana jest w strój Świętego Mikołaja, czym nie tylko zaprasza na Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy, ale również powoduje na twarzach mieszkańców oraz turystów szczery uśmiech. Tak stało się i tym razem. Na jego głowie znalazła się ogromna czapka, na brodzie długa, biała broda, na nogach szerokie spodnie. Nie mogło zabraknąć oczywiście kubraka, który dopełnił wizerunek Mikołaja.

   Przez noc pilnował teraz będzie porządku w centrum miasta, a już jutro zobaczy go każdy, kto przyjdzie na wyczekiwany Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie, które ściągnęło do Szczecina stu wystawców potrwa do 22 grudnia. Odbywało się będzie w czterech miejscach: w Alei Kwiatowej, na placu im. Pawła Adamowicza, na placu Lotników oraz – w weekendy – na Deptaku Bogusława. We wszystkich tych miejscach trwają ostatnie przygotowania do Jarmarku. Rozstawione są drewniane domki, na placu Lotników scena, gdzie odbywały się będą m.in. koncerty, w Alei Kwiatowej widzimy – po raz pierwszy w historii Jarmarku – 16 metrowe młyńskie koło.

   Kalendarz atrakcji wypełniony jest po same brzegi. Przez trzy tygodnie będzie można skosztować na miejscu smakołyków oferowanych przez wystawców, poszaleć na młyńskim kole czy innych karuzelach, zrobić pamiątkowe zdjęcie w punktach sELFie rozmieszczonych w różnych lokalizacjach Jarmarku. Będą animacje dla dzieci, występy artystyczne, wspólne kolędowanie, czy możliwość skorzystania z bombkodzielni – miejsca, gdzie każdy za darmo może przynieść i zostawić dla innych świąteczną bombkę. Każdy również będzie mógł zabrać z bombkodzielni taką dla siebie. Przygotowanych atrakcji jest naprawdę mnóstwo!

   Pełen program wydarzenia oraz opis wszystkich atrakcji można znaleźć na stronie

   www.kolorowaaleja.pl/jarmark-bozonarodzeniowy-2022/

   Godziny otwarcia Jarmarku na Placu Lotników, Placu Adamowicza i Alei Kwiatowej:

   poniedziałek–czwartek, w godz. 14:00-20:00

   piątek, w godz. 14:00-23:00

   sobota, w godz. 10:00-23:00

   niedziela, w godz. 10:00-20:00

   Godziny otwarcia Jarmarku na Deptaku Bogusława (tylko weekendy):

   piątek, w godz. 14:00-20:00

   sobota, w godz. 12:00-20:00

   niedziela, w godz. 12:00-20:00

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!