Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Less Waste Market. Przed nami wydanie świąteczne

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Less Waste Market. Przed nami wydanie świąteczne

   Do Świąt Bożego Narodzenia już niewiele ponad dwa tygodnie. Ale jeśli chcecie poczuć świąteczny nastrój wcześniej to nie może Was zabraknąć w pięknie przystrojonej Hali Odra 10 grudnia na 20. edycji Less Waste Market!

   Oprócz uśmiechniętych, radosnych ludzi i ciepłej, rodzinnej atmosfery, nie zabraknie wspaniałych less waste wystawców. Wśród ponad 30 wystawców większość to osoby czyszczące swoje szafy. W swojej ofercie najczęściej znajdziecie odzież, buty, biżuterie, ale też gry, płyty winylowe, książki, ceramikę.

   - Na każdą edycję zgłasza się kilku wystawców komercyjnych - mówi Agata z Less Waste Market. - Ta edycja przyciągnęła ich wyjątkowo dużo bo aż 10. Staramy się selekcjonować marki i zapraszamy na nasz market tylko te, które do produkcji swoich wyrobów wykorzystują metody less waste czy upcyklingu. W niedzielę zobaczymy wystawców ze świeczkami, biżuterią, obrazami, dodatkami czy odzieżą.

   LWM to okazja do nabycia unikatowych, świątecznych podarków. Czapka z wełny z odzysku, kolczyki z elementami używanej biżuterii, czy może ręcznie malowany obraz na używanym papierze? A może po prostu dobra książka, płyta winylowa, ciepły sweter? Unikatowe, etyczne i tańsze niż ze sklepu.

   - Rok temu kupiłam piękną czapkę z włóczki sprutej z używanego swetra. Obdarowałam nią moją siostrę. Siostra zadowolona, i w tym sezonie czapka świetnie się sprawdza, a ja mam poczucie, że choć w małym stopniu zbojkotowałam koncept fast fashion i ślepy konsumpcjonizm - mówi Basia, stała bywalczyni LWM.

   Czas Świąt to czas w którym szczególnie chcemy się dzielić tym co mamy. Tradycyjnie, zapraszamy do przynoszenia kocy, kołder dla naszych futrzanych braci ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. Ponadto, dołączamy się do zbiórki Food Not Bombs, którzy zbierają książki dla podopiecznych Schroniska dla Osób Bezdomnych Somatycznie Chorych z ul, Hryniewieckiego.

   Warunkiem wzięcia udziału w markecie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

   - wystawcy niekomercyjni: https://tiny.pl/9njdh
   - wystawcy komercyjni (lokalni producenci): https://tiny.pl/9njfg

   Zgłoszenia przyjmujemy do: 7 grudnia do godz. 22:00.
   Potwierdzenie udziału otrzymacie mailowo najpóźniej do 8 grudnia.

   Wstęp dla odwiedzających: FREE
   Wstęp wystawcy niekomercyjni: 30 zł.
   Wstęp wystawcy komercyjni: 50 zł
   Wpłat prosimy dokonywać gotówką na miejscu.

   LWM dla kupujących odbywa się od 12:00 do 16:00. Wystawców zapraszamy od 11:00.

   ✉ lesswasteszczecin@gmail.com
   ig: lesswastemarket
   fb wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1011064636785928

   Bierzcie znajomych, rodzinę, sąsiadów i wpadajcie do Hali Odra!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!