Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Lekcje dla dorosłych: jak wygląda świat w alkogoglach

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Lekcje dla dorosłych: jak wygląda świat w alkogoglach
   alkogogle 1.jpeg
   alkogogle2.jpeg
   alkogogle3.jpeg
   alkogogle5.jpeg

   Strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki SM prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzieżą mają do dyspozycji różnego rodzaju pomoce dydaktyczne. Są to gry planszowe plenerowe, tor rowerowy, mini miasteczko ruchu drogowego, które wykorzystywane są do nauki przez zabawę głównie z młodszą częścią naszej społeczności.

   W zabawach często uczestniczą też dorośli: rodzice, opiekunowie zwłaszcza wtedy, kiedy strażniczki miejskie są zapraszane na różnego rodzaju festyny rodzinne, osiedlowe. I dla dorosłych też przygotowane są „pomoce dydaktyczne”. Największym hitem są alkogogle, które po założeniu dają obraz rzeczywistości symulujący spożycie alkoholu. Taka symulacja przedstawia ostrość widzenia jakby zawartość alkoholu w organizmie wynosiła 1,2 promila.

   Przejście prosto w takich specjalistycznych okularach nie jest łatwą sztuką, rzut do celu - prawie niemożliwy! Takie zaburzone przedstawienie rzeczywistości jak po spożyciu alkoholu robi na niektórych dorosłych piorunujące wrażenie ! Wszyscy zgodnie twierdzą ,że nawet sobie nie wyobrażali, że świat może być tak zniekształcony ! To lekcja odpowiedzialności zwłaszcza dla kierowców, którzy niejednokrotnie siadają za kółkiem po spożyciu alkoholu, niestety.

   Alkogogle często też chcą przymierzać młodsi i ich wrażenia są podobne, jak dorosłych.

   - Całkowity brak koordynacji ruchów, zniekształcony obraz, zaburzenia motoryczne - mówi st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Może taka lekcja kiedyś i im się przyda, może wyposażeni w taką wiedzą powstrzymają jakiegoś dorosłego przed wsiadaniem do samochodu po 2,3 piwkach spożytych na rodzinnym grillu…

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!