Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Kwiecień miesiącem autyzmu

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Kwiecień miesiącem autyzmu

   Kolejny rok z rzędu, zapraszamy Państwa na cykl wydarzeń, organizowany przez Stowarzyszenie „Synergia” oraz Placówki Terapeutyczne „Dzieńdoberek”, w ramach obchodów Światowego Miesiąca Autyzmu. Obchody te pn. „Kwiecień miesiącem autyzmu” potrwają cały miesiąc.

   W ramach cyklu wydarzeń, odbędą się m.in.: bezpłatne webinary oraz spotkania stacjonarne ze specjalistami, poruszające zagadnienia związane z autyzmem. Ponadto, w ramach obchodów, zostanie przeprowadzona sportowa akcja specjalna #trenujnaniebiesko, w ramach której osoby uprawiające sport (zarówno profesjonalnie jak i amatorsko) będą propagować wiedzę na temat autyzmu.

   Głównym celem obchodów, jest zwiększenie świadomości społecznej, dotyczącej zaburzeń ze spektrum autyzmu i skierowane jest przede wszystkim do rodziców oraz opiekunów dzieci przed diagnozą, z diagnozą autyzmu, w tym zespołu Aspergera, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, fizjoterapeutów, logopedów, a także osób zainteresowanych, które chcą dowiedzieć się czym jest autyzm.

   Wydarzenia prowadzone będą zarówno w formie online na platformie ZOOM oraz stacjonarnie - w Placówkach „Dzieńdoberek” przy ul. Żubrów 3 w Szczecinie. Na wszystkie wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy. Należy śledzić media społecznościowe placówek „Dzieńdoberek” – o każdym wydarzeniu z agendy pojawi się informacja. Będą to m.in.:

   - webinar z gościem specjalnym: dr n. med. Izabelą Gorzkowską – znaną psychiatrą dziecięcą, Agnieszka Rajs Glazar - logopedą, pedagogiem specjalnym, terapeutą i superwizorem behawioralnym oraz Michaliną Korzeniewską – pedagogiem specjalnym, analitykiem zachowania BCBA, nauczycielem w szkole Fundacji Scolar,

   - akcja sportowa #trenujnaniebiesko,

   - spotkania ze specjalistami (m.in. z neurologopedą, terapeutą integracji sensorycznej, pedagogiem specjalnym) dla rodziców/opiekunów, którzy dopiero zmierzyli się z otrzymaną diagnozą,

   - warsztaty dla wolontariuszy oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,

   - szkolenia stacjonarne dla nauczycieli, w trakcie których m.in. pedagog specjalny opowie m.in. na co zwracać uwagę w pracy z dzieckiem z diagnozą autyzmu.

   Wydarzenie otrzymało wsparcie finansowe ze strony Gminy Miasta Szczecin i Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.

   MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE PLACÓWEK/ORGANIZATORÓW


   https://www.facebook.com/DziendoberekPlacowkiTerapeutyczne
   https://www.facebook.com/DziendoberekSzkola
   https://www.facebook.com/search/top?q=dzie%C5%84doberek%20plac%C3%B3wki
   %20edukacyjne
   https://www.facebook.com/synergiaszczecin

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!