Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Koniec betonowych kloców, czyli zmiana wystawy w ŚRODKU i spacer jako finisaż

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Koniec betonowych kloców, czyli zmiana wystawy w ŚRODKU i spacer jako finisaż

   Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego przy ul. bł. Królowej Jadwigi mogli zapoznać się z wystawą „Blok w Blok. Jednostka G-15", której bohaterem jest najczęściej powielany budynek Szczecina. Jednostka G-15, zaprojektowana w 1967 roku, została powtórzona aż 58 razy w różnych punktach Szczecina, również na terenie Śródmieścia.

   Już wkrótce witryna ŚRODKA przywita nową ekspozycję i z tej okazji organizatorzy zapraszają na finisaż obecnej w formie spaceru po Śródmieściu z jej współautorem, architektem Marcinem Szneiderem. Spacer będzie okazją, by lepiej zrozumieć sens budowy bloków w centrum Szczecina i odpowie na takie pytania jak to, czy każdy powojenny budynek mieszkalny to blok oraz czy blok może być jednocześnie kamienicą?

   „Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej” odbędzie się w języku polskim, z tłumaczeniem na język ukraiński w wykonaniu Natalii Podkolziny. Ruszamy w niedzielę 25 lutego o godz. 12:00 z Placu Lotników.

   A już 2 marca o godz. 12.00 ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki pryz ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1 zaprasza na otwarcie nowej wystawy pt. „Spacer” – tym razem fotograficznej, powstałej w ramach spaceru z mieszkańcami po Śródmieściu, zorganizowanego w grudniu 2023 roku z Fundacją Thebestofszczecin.

   Wstęp na każde z wydarzeń jest bezpłatny.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!